World of Warcraft

Jocul este destul de complex, nu merge chiar aşa uşor. Ţi-am dat linkul nu să te uiţi pe theorycrafting de level 80, ci să arunci un ochi ca idee cu ce se mănâncă feral dudu. Amu poate dă şi Styr cu inputu`, că el mi-a fost papa dudu cât am jucat druid şi mă dădeam cu capu` de pereţi că mere greu levelingul :biggrin:

P.S.: dacă faci un efort minim înţelegi ce scrie acolo foarte bine :biggrin:

Traducere: dacă omori un mob repede, mai bine spam mangle decât să mai pui şi rake pe mob - valabil la questing. În raiding/instanţe când eşti cat dps, pui rake întâi după ce deschizi cu ce preferi tu, apoi dai mangle, p-ormă spam shred din spatele mobului :biggrin:

LE: uite şi-o poză, mult mai simplu :biggrin::biggrin: La modul cel mai serios, e chiar valabilă.

LLE: mâţa e de bază la leveling, n-ai ce căuta în bear decât ca şi tank în instanţe.
 

Attachments

  • simplecatdps.jpg
    simplecatdps.jpg
    118.1 KB · Views: 49
War, aia-s elitistjerks. De ce crezi ca se intituleaza site-ul asa? Uita-te pe class mechanics acolo, pe builduri si general itemization, pe simple questions/simple answers si o sa te descurci de minune.
 
Well, daca e s-o luam pe bune boomkin-ul e ok la leveling, chiar foarte ok, dar trebuie un pic mai mult skill decat feral. Orice ati spune feral e mai rapid si cu posibilitati mai mare de solo pe elites.
 
Amu poate dă şi Styr cu inputu`
Din moment ce nu mai joc endgame deloc nu am mai studiat deloc theorycraft cu ultimele modificari asa ca nu prea am ce sa spun la obiect decat pareri personale bazate pe 3.0 data si mai sus. :tongue:

Shred e destul de degeaba si in instante daca nu ai 2 puncte in Shredding Atacks (spam de shred cu 60 energy/shred si stai cu degetu in nas o perioada buna pana se regenereaza 60 energy pt urmatorul), la shred dps ajuta mult si Rend and Tear. Ideea de baza pentru high cat dps e sa ai downtime cat mai mic, aka autoatacks, si de preferat sa il ai cat timp rip-ul e up, pt asta tre` sa cunosti destul de bine energy gain-ul, energy loss-ul si output dps-ul pe fiecare abilitate in parte si sa le folosesti in functie de situatie. De la elitistjerks poti lua niste informatii folositoare, dar nu prea exista o rotatie care sa functioneze in toate situatiile, depinde mult de jucator si de encounter.

Ursul nu e chiar asa de degeaba la levelat, mai ales la elite sau multiple mobs. Swipe-ul din cat form loveste doar 180 de grade in fata si costa 50 de energy pe cand swipe-ul din bear loveste 360 de grade si costa 20 de rage. Rage gain-ul cu 10 mobs care dau in tine e incomparabil mai mare decat energy gain-ul, sa nu mai vorbesc de survivability.

P.S. La resto nu ma bag cuz i sux at it, iar balance nu am incercat niciodata din motive subiective, nu imi place cum arata lolkin-ul :biggrin:

P.P.S. Neo tine neaparat sa imi demonstreze inca o data ca nu prea are treaba cu feral druidul. :biggrin:
 
Hunter cu Beast Mastery

Eo zic tot că Hunter cu Beast Mastery e parfum la crescut. :biggrin:
Am soloed bucăți bune din Maraudon pe la L47, eu și animalul. Adrenalină, tată, nu așa. (Bestial Wrath + Aspect of the Viper + Voley + Feign Death, preferabil să ai și Longevity și Glyph of Feign Death).
 
@whiskas: hunter locul 1, warlock locul 2 la levelat, asta nu contesta nimeni. Noi vorbim de locurile 3-4 pe aici :biggrin:.
 
Pana cand nu ai Voidwalker, cu warlock-ul esti putin mai slab decat un mag, avand doar imp-ul in dotare. Similar cu pet-urile de hunter e doar felguard, pentru care trebuie sa muncesti nitelus. Lvl 50 parca? :smile:
 
Back
Top