World of Warcraft

Vazusi un DK de 60 azi. Cand dracu o avut ala timp sa creasca 5 nivele nu stiu.

Cred că nu știi ce vorbești, level 58 se face numai din "du-te și vorbește cu ăla că-ți dă o sabie mai jmecheră", "meri și fură ăluia calu`", etc. Dacă la 59 bagi 1-2-3 runs de ramparts/bloodfurnace faci 60 in no time. Unde mai pui că ai mount epic de la lvl55 :biggrin:

Mie deocamdată mi se pare nintendo like, omgwtf BLUE RUNE!!111 spam t3h frost spellz batăn -> nuuuke.

Nu mai spun de death grip de zici că ej Darth Vader :biggrin: Păcat de CD de 30s, vorba lui taked :biggrin:
 
Eu am inghetat un pic aseara in fata la diverta si mi-am luat WotLK. La 1 jumate era deja instalat si ma jucam. Am bagat pana la 5 cand s-a restartat serverul. Cam ameteala, dar inca nu era cum a fost in Quel`Danas. Azi s-ar putea sa inceapa cu inghesuiala si caderi de server. Asteptam sa vedem.
 
Reusii sa-mi iau wotlk azi din magazin, stoc zero, tocmai ce se terminase inaintea mea :frown:. Mare noroc ca cineva nu-si luase precomanda, l-au sunat pe individul respectiv, a zis ca nu-i mai trebuie => am cumparat eu.

The bad part, fix azi am aflat ca proiectul la care lucrez de 2 saptamani trebuie predat obligat-fortat maine.
Northland... astepta-ma ca ajung eu.

P.S. nu-i vorba de Romania, nu cred ca suna magazinul vreun client sa-l intrebe daca mai cumpara sau nu ca are deja un altul in fata tejghelei.
 
Queue :frown:
 

Attachments

  • queue_wotlk.jpg
    queue_wotlk.jpg
    22.5 KB · Views: 34
Bwhahahaha!
Eu inca ma mai gandesc daca sa ma reapuc de joc pentru cac...aaadonu asta. :biggrin:
Convingeti-ma! :biggrin:
 
Combat rulează fin, faci aoe mai ceva ca magu` :biggrin:

LE: plus ss :biggrin:
 

Attachments

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    143.3 KB · Views: 35
I suck. Mi-am luat WOTLK, mi-am upgradat contul da am uitat ca dvd-reader-ul meu e undeva pe la Glina, de ultima data cand mi-a facut nervi.

Am incercat acum sa ma loghez pe silvermoon si timp de asteptare o ora. Pe neptulon era al 1600-lea la coada si am renuntat rapid la idee.
 
Corect, de-aia sunt mulţumit că nu l-am luat încă. Mă mai bucur încă de banii din buzunar. :tongue:
 
Dupa 4 ore de stat la coada la logat pe Neptulol, culmea, aseara nu era gank. Desi m-am plimbat intr-o zona cu 10-15 ally, nu s-a luat niciunul de mine, faceau Q. In schimb la intrarea in UK, se schimba povestea... n-am inteles niciodata de ce trebuie sa faci gank cand 2 insi incearca sa sumoneze.
 
Hai sa o luam altfel, cum vi se pare zona de start din Northrend? Muzica, peisajele, caractere level 70 care o iau pe cocoasa - pur si simplu frumos.
 
La muzica am dat disable, dar daca tot ai adus vorba am sa vad diseara despre ce-i vorba. Fijord imi place, e mai azeroth style si mai... de poveste, altceva n-am incercat. Imi mai place chestia cu tunuri, si old style mobs... m-a disperat outlandul cu chestiile futuristice. Deja ma asteptam sa vad lasere in wotlk, dar nu-i timpul pierdut, am observat o motocicleta pe coperta wotlk care impreuna cu elicopterele de la engineering ma fac s-o iau razna.

Cum naiba unii umbla calare pe vulturi, pisici inaripate, chestii vechi, poveste... si altii o ard cu elicopterul, ei insusi nascuti dintr-o nava cosmica prabusita.
 
O fi nu zic nu, dar trebuiau sa vina cu alta idee, mai apropiata de secolul in care se desfasoara jocul. Corabiile sunt mai mult decat ok, zepelinele, mai treaca mearga, dar elicoptere si motociclete: sucks. Puteau sa faca un mini zepelin in loc de elicopter, si o masina cu un motor cu aburi preistoric ceva, nu motocicleta.

Ah, bine ca eu ca tailor pot sa zbor cu covorul fermecat, si ala cu engineering ma urmareste cu elicopterul. Isn't something weird, or is just me?
 
Daca faceti quest-urile de DK (au dat lovitura la partea asta cu schimbarea dinamica a campului de lupta), cand ajungeti la ultimul quest in Eastern Plaguelands aveti grija sa va grabiti altfel ratati toata partea finala scriptata, nu stiu din ce motiv.
 
Și eu am pierdut intro-ul, n-a fost mare pierdere, deși mi-a cam displăcut faza cu instanțarea asta a fost făcută profi, muuuult mai bine decât în AoC de exemplu. Adică într-adevăr eram mai mulți pe lângă Mograine, nu te simțeai izolat de lume etc :biggrin:

Fun a fost partea cu comentariile:
- wtf, one shotted Arthas?
- Noob!
- L2P!
- insta-gib sword, pwnd.

O întrebare pentru cunoscători, săbioanța aruncată lui Mograine sau cum îl cheamă p-ăla era Ashbringer? Sau avea numai același model? :biggrin:
 
Back
Top