World of Tanks

Daca aveti f'un prieten care vrea sa se apuce de WoT (saracu'...) si aveti si f'un GTX prin calculator puteti lua d'aici un cod moka care o sa-i umple garaju' cu T2 Light Tank cu slotul aferent, 3 zile de Premium Account si 500 Gold.

In alta ordine de idei peciu' 0.7.5 (undeva prin August) va aduce ceva modificari substantiale (inclusiv reducerea tier spread-ului cu un nivel on average).

- Added 3 new maps of the U.S.: "Port", "Highway," "Pacific Coast".

- Added new medium tanks at level 10: E-50 Ausf.M, T-62A, M48A1.
- Added a light French tank level 5 ELC AMX.
- Added German TD Level 8 JagdPanther II.
- The French light and medium tanks AMX 12t, AMX 13 75, AMX 13 90, Lorraine 40t, Bat Chatillon 25t transferred to a level up.
- Added new TD Level 10: JagdPz E-100, Object 268, AMX 155 50 Foch, T110E3, T110E4.
- Added support for the British branch of the British tanks and premium medium tank Matilda Black Prince. Picture on tank and source
- Rebalanced settings premium tanks and DickerMax SuperPershing.
- Return and recalibrated the cost of repair of some tanks.
- Whole experience with elite TD Ferdinand transferred to JagdTiger.
- Rebalanced settings for TD 2 and 3 tiers.
- Rebalanced settings for French TD introduced in patch 0.7.4.
- In connection with the introduction of Mediums-10, and rebalanced some of the parameters of medium tanks level 9, level 10 heavy tanks.

- Rebalanced some medium tanks and TD USSR:
- T-28: Removed a tool of F-30, held a general readjustment of the tank.
- T-34-85: Removed 100mm D10T gun, 85mm cannon improved D5T-85BM, added to the engine B-54K.
- T-43: Removed 100mm D10T gun, 85mm cannon improved D5T-85BM, added to the engine B-54K.
- HF-13: held a general readjustment of the tank.
- SU-85: Removed 107mm gun ZIS-6C, added gun 85mm D-5S-85BM, held a general readjustment of the machine.

- Reworked the mechanism of concussion crew from HE,
- Fixed or refined visual models of some tanks.
- Multiple minor changes and improvements interface.
- Fixed game crashes when you exit the battle in the hangar.
- Fixed a density of some bushes, affecting stealth tanks behind them.
- Added Medal "Awarded to the player, which destroyed in one battle tank in the middle of 3 or more TD-self-propelled guns of the enemy and more than 7 level."


Ramine de vazut ce varza o sa iasa dupa punerea in practica a celor de mai sus. :biggrin:
 
S-a mai lovit cineva de problema instalarii WoT pe un al doilea PC, si WoT sa nu recunoasca contul, adica username + password pe cel de-al doilea PC?
 
Da, și eu mai uit ce parolă am pus, dar din 2-3 încercări o găsesc :biggrin:.

Scrie parola într-un notepad pe ambele calculatoare să vezi dacă nu e de la cine știe ce tastaturi ciudate setate pe al doilea calculator.
 
Multumesc mult burebista!
Acum mi-am dat seama ca am dat jos versiunea US.
Totul OK acum cu versiunea EU.

Multam fain inca o data. :smile:
 
Last edited:
Totul OK acum cu versiunea EU.
Zi si mie ce versiune EU ai dat jos si totul e OK. :biggrin:
La mine dupa 0.7.4. imi iese din joc aleator cind ma intorc in garaj, am acelasi MM/balance de kkt, aceleasi echipe de pitecantropi retarzi, tancurile tot dispar in cimpie, un HE de la arty tot ma lasa fara juma' de crew si module, loviturile cu 0 damage sunt la ele acasa, ma pune la assault pe Malinovka intr-un heavy greoi si tot asa. :capu:
 
Dupa o reinstalare de OS. Anomalii sunt multe, cladiri nedesenate dar de care ma lovesc si nu pot trece, pana la ce vedeti mai jos:

d1rlW.jpg
SEI1W.jpg
 
Primu' tank e kul. :biggrin:
O sa pun pozele pe forumul lor sa vad reactii.
Acu' serios ceva nu e in regula. Drivere video, DX, sau naiba stie.
 
Pai am pus windows 8 clean install, driverele de la nvidia de pe site pentru windows 8, iar DX de pe site de la microsoft.
Am si cu lorena fara hull :biggrin:

qE7iZ.jpg
 
Arata de n-am cuvinte. Ma intreb daca si pentru ceilalti se vede la fel sau e o eroare de randare la tine.
Dar tare as vrea sa vad fata cuiva care vede in joc un asemenea tanc.
 
Cred ca e problema de randare, la un moment random imi deseneaza si restul tancului, dar poate fi la sfarsitul bataliei, la inceput, etc. Cu cladirea invizibila a fost epic, practic vedeam tot ce se intampla dupa ea, dar nu puteam trece / trage pe acolo. Sa vezi tancul cu lateralul la tine, sa tragi si sa se opreasca obuzul in russian invisible shield e... n-am cuvinte :biggrin:

L.E. Ce te "aham" la mine ma, pana ieri am avut upgrade de la W7 la W8 si a mers fara probleme. Fara CTD ca la altii :tongue:
 
Buey io am o vorba, maimuta cind n-are ce face se scarpina-n coor. :biggrin:
Dupa cum se vede upgrade e una fresh install e alta. Cel putin pentru (bielo)rusii astia.
 
Zi si mie ce versiune EU ai dat jos si totul e OK. :biggrin:
La mine dupa 0.7.4. imi iese din joc aleator cind ma intorc in garaj, am acelasi MM/balance de kkt, aceleasi echipe de pitecantropi retarzi, tancurile tot dispar in cimpie, un HE de la arty tot ma lasa fara juma' de crew si module, loviturile cu 0 damage sunt la ele acasa, ma pune la assault pe Malinovka intr-un heavy greoi si tot asa. :capu:

Am dat jos ultima versiune de pe site, adica 0.7.4#220
Nu mai tin minte acum daca si-a facut si vreun major update dupa instalare.
 
Peciu' 0.7.5 vine azi. La rusi of course.
Release notes. De pe serverul US of course.
Serverul EU? MUE of course.

Varianta scurta pentru cei care n-au chef de citit aberatii rusesti imbibate cu votca: introducere Tier 10 mediums si TD, nerf general la toate natiile mai putin la rusi care primesc buff-uri la o gramada de tancuri.
Incepe sa-mi cam piara cheful...

LE: Exista totusi o singura chestie pozitiva, mai ales pentru cei care joaca mid-tiers:
Reworked Match-Making for the majority of vehicles. Now players won't normally see vehicles of more than two tiers difference to the tier of his/her own vehicle
 
Back
Top