World of Tanks

Also a new promo. Dati refresh la pagina asta din cind in cind (acu' cica are dificultati tehnice in generatul codurilor) si va alegeti cu un tanc premium de tier 3 si o zi de premium.
Cred ca spooky iar o sa-mi cinte osanale ca tancul e in targetul lui :biggrin: iar restul va alegeti cu un slot moka si o zi de premium.
 
Din pacate, Tavarischi Herr Standartenfuhrer Polkovnic Guguloi, Tier 3 e cam cel mai groaznic loc unde se poate afla un om cilivizat :smile: . De obicei acolo esti fraierul care alearga in fundul gol pe autostrada groazei intr-o zi de duminica.

Tier 2 e locul ala verde si frumos unde cel mult poti nimerii cu desteptii aia de Tier 3, care chiar daca te mai curata, nu-i poti invidia, sti ca a fost batalia lor norocoasa. Dar in general joci pe Mines si Malinovka, cunosc boschetii norocosi, chiar daca nu joc mai mult de 20 min pe zi, deja am comandantul la 100%, asa ca 2-3 kill-uri pe batalie tot fac cu Minimaus. Adversarii cei mai multi sint MS-1 tancul conserva, Loltraktor si T1 Cunnilingus Tank.

Stau bine aici in Tier 2, chiar daca nu am fusta blindata peste senile pot spune pa Pz38H735(f) are niste izmene de tabla foarte serioase. Acu' daca e un premium de Tier 3 moca n-o sa plang, o sa alerg si eu nitel cu el pe harta, insa tot Minimaus ramane tancul de baza. Prefer mai repede sa joc in Tier 1 cu Loltraktorul decat in Tier 3, ba chiar mi-ar place sa se dea cadou un Goldtraktor :smile: decat vreun Panther obosit.
 
1. link
2. click on the picture
3. click on the blue button that says "Gutscheincode anfordern"

OK, dar macar un slot moka si o zi de Premium nu te atrage? :smile:
Plus de asta tancurile Premium (pe linga bonusul de credite) au parte si de matchmaking omenos.
Tocma' am facut ce-am scris mai sus si totul e in regula (mi-am facut si cont la ei ca se pare ca trebuie sa fii logat pe site-ul ala).

LE: Io-te ce zice unul dupa primul meci cu tancul asta Premium.
first game with t127

top gun - 6 kills
2124 xp (doubled)
12726 credits.


it steers like a turtle but other tanks seemed to have difficulties hitting it.

thank you.
Iaca si altu'
Reminds me on my first battle with this little bugger: Map was mines and only Tier II and lower => 8 Kills and a lot of fun
Eu as zice sa-i dai o sansa si poate-ti place. Dupa aia poti sa vii si cu osanale la mosu'. :biggrin:
 
1. Poate cineva sa-mi zica cat de bune sunt SPG-urile rusesti nivel 3-8? Mi-ar trebui ceva care nu se roteste cu totul cand misc tinta.
2. Toate SPG-urile au aceeasi "bataie"?
3. Cum imi dau seama daca am nevoie de un radio mai bun?
 
1. Io nu stiu decit 6-8 ca am sarit direct la S-51 de pe KV. Ce pot zice, damage de neam prost si accuracy/reload cam meh. Dar Object 212 e principalul meu moneymaker. Daca vrei una cu unghi de rotire mai generos tre' sa incerci un Hummel/GWPanther ceva.
2. Nope. Creste si aia o data cu tier-ul
3. Intotdeauna ai nevoie de radio bun ca altfel daca esti departe nu vezi nici ce fac ceilalti coechiperi de la Cuca-Macaii si nici ei nu vad ce descoperi tu pe harta.

Din pacate artileria va fi nerfuita din greu la cistigul de credite. Probabil ca atita ii duce capul pe rusnaci ca sa rezolve problema artileriilor cacalau din meciuri.

The following changes relating to game economy will be applied in 7.0 updates:

- GW-Panther: credit income decreased by 10%.
- GW Tiger: credit income decreased by 20%.

- M37: credit income decreased by 30%.
- M7 Priest: credit income decreased by 8%.
- M41: credit income decreased by 3%.
- M12: credit income decreased by 10%.
- M40/43: credit income decreased by 20%.
- T92: credit income decreased by 15%.

- SU-14: credit income decreased by 13%.
- S-51: credit income decreased by 15%.
- Object 212: credit income decreased by 25%.
 
Cred că doar cele rusești își rotesc numai tunul, restul se rotesc cu totul.
 
Marius, SU-26 este arty cu turela, recomand, se invarte chestia aia de numa-numa. :smile: E singura arty care are asa ceva, in rest toate au un unghi limitat de rotire al tunului fata de sasiu. Singura problema e ca din cauza ca nu prea se mai joaca la tier mic se intampla des sa pici in meciuri cu IS si alte animale de le dai ghiuleaua si la ei doar sare vopseaua... :frown:
Si apropo de premium, am bagat si eu azi codul ala cu 3 zile si am avut un noroc horror la matchmaking, T50 in permanenta ultimul (~20 batalii) si SU-8 in general in ultimele 3 (~10 batalii)...
 
Trebuie sa fac cont la ei?
Eu mi-am facut cont si in timp ce eram logat am dat click pe linku' ala si totul a mers snur.
Intre timp am mai primit cadou 5 coduri asa ca pe ziua de azi am 6 zile Premium, 6 sloturi si ceva maruntis din vinzarea celor 5 tancuri.

dreamer eu ma rog sa fiu ultimul cu T-50-2. In general atunci iau circa de XP din scout si (eventual) ucis una-doua artilerii de Tier 7/8.
Cind ma vad in top 5 si mai prind si Himmelsdorf ma ia cu lesin la stomac.

LE: LOOOL, acu' cind dau click pe link imi spune ca pagina nu mai exista. :biggrin:

LE2: Se pare ca vechea promotie IGN (750 gold, un M3 moka si 7z zile de Premium) e inca valabila. Readme.
Mie imi ajunge cit m-am hapsinit pe ziua de azi.
 
Am de alaltaieri SU-26. Am pus si Enhanced Gun Laying Drive dar diferenta e abia observabila.
Ma supara ca de multe ori intalnesc cate un KV sau alt elefant si trag in el de ma plictisesc, apoi, dupa ce l-am "inmuiat" eu bine, vine altu' si-mi ia kill-ul! Alta treaba suparatoare este harta aia cu podul de piatra rupt. Cand incepe jocul sunt in vale si pana ajung sus cu SU-26 dureaza o ora.
Cum e mai bine? Sa maximizez un singur tanc si sa joc doar cu el facand "experienta libera" pentru Tech Tree sau sa fac upgrade pas cu pas pana ajung la ceea ce vreau?
 
Adevarul absolut il gasesti doar in Tier 2, M2 Light Tank, Pz 35(t), BT-2, upgradate cat poti, apoi fuga dupa Loltraktoare.
 
Cum e mai bine? Sa maximizez un singur tanc si sa joc doar cu el facand "experienta libera" pentru Tech Tree sau sa fac upgrade pas cu pas pana ajung la ceea ce vreau?
Pai Free XP e 5% din experienta facuta cu tancurile cu care joci. Iesi la pensie daca te bazezi numai pe asta. :biggrin:
Calea normala e upgrade pas cu pas si folosit Free XP doar in cazuri de forta majora (M3 Lee hint-hint).

Cit despre furatul kill-ului nu-ti bate capul. Tot ceea ce conteaza e damage-ul. Daca tu reusesti sa duci un KV la 1% si vine altul si-l termina nu e bai, tu iei o gramada de XP/credite si ala ia un e-peen cu easy kill si mai nimic la XP/credite.
Tot timpul sa ai in minte damage. Cit mai mult si la cit mai multe tancuri.
Bine, ideal e sa fii pe cont premium ca se simte. Se simte bine de tot. Si la credite si la XP si la free XP.

Cit despre Westfield stai sa vezi cum e sa urci o bucata de deal cu Object 212. De multe ori mi s-a intimplat sa crap fara sa trag un obuz deoarece pina ma misc eu pe deal dupa o tufa deja apar in jurul bazei T-54 sau scout-urile rapide de Tier 5. :frown:
 
Incercati si promotia IGN. Dimineata mi-am mai generat un cod la IGN dar din pacate imi spune ca e invalid cind vreau sa-l bag in WoT (probabil e din cauza ca deja acu' citeva luni am folosit promotia asta).
 
Mda, mie imi spune ca nu mai sunt coduri IGN. Cu cat il vinzi, colonel Guguloi? :goofy: Apropo, eu inca mai am de-alea cu 750 gold si o zi de premium de dat...

LE: SU-26 powah, pt Marius, o infrangere buna si o victorie buna. :smile:

LLE: T127 powah. A mers codu'. :goofy:
 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    266.1 KB · Views: 11
  • 2.png
    2.png
    251.7 KB · Views: 7
  • t127.png
    t127.png
    269.1 KB · Views: 6
Last edited:
Codul pentru T2 Light l-am luat insa nu a fost valabil, e pentru conturi noi only. De la IGN nici eu n-am reusit sa iau.
Pana aum l-am luat pe cel de 750 si o zi premium, apoi cu ala de 350 am trimis echipajul la scoala, comandantul adica.
Stam pe aici pe langa colonelul Guguloi, poate mai prindem ceva :smile: .
 
An primit până la urmă codul de la ComputerBild, dar, deși l-a acceptat, nu a produs nici o schimbare :smile:.

Ata ete. Back to work.
 
Back
Top