World of Tanks

True. Dar nu puteau să pună toate treburile astea într-un wiki OFICIAL?
E aiurea să îţi dai cu presupusul şi să cauţi în şaptişpe mii de locuri.
 
Stiu ca nu e frumos sa te lauzi dar tocmai am terminat meciul vietii mele. Mai aveam viata cit bonusul de la turela a doua si am muncit pentru fiecare kill, niciunul n-a fost la furat.
N-am vazut niciodata pina acu' 5 medalii intr-un meci.
Ma duc la nani cu un rinjet pe fata. :biggrin:
Cum dracu' sa nu iubesti T29 asta?
 

Attachments

  • t29.jpg
    t29.jpg
    56.3 KB · Views: 46
Multam', a fost un meci palpitant chiar daca am plecat din capul listei alaturi de un Tiger am ajuns sa ramin ultimul vs. 3 tancuri inamice.
war sunt si eu maniac, dar mai mult cu joaca. Tu te implici adinc si in socializare in clanul ala. :tongue:

Am profitat si eu de reducerea de sezon si am luat un Spall liner de curiozitate in loc de Toolbox. Deocamdata nu vad nimic nici bun nici rau. Reparatiile la detrack dureaza un pic mai mult ca echipajul e pe la 80% repair dar nu pare chiar tragic.
O sa vad daca ma ajuta Spall liner pe termen lung. Macar pina apare patch-ul minune si ma lasa sa-l dau jos contra 10 gold ca sa nu-l pierd degeaba.

LE: Well-well, ghost shells acknowledged and fixed in upcoming patch.
Daca odata cu patch-ul asta minune se rezolva si spotting system si ghost shells ii prevad un viitor luminos jocului pe calculatorul meu. :dracu:
 
Am nimerit intr-o lupta alaturi de un pluton de tacniti cu T2 Light Tank. Ala e cel mai usor si mai rapid tanc din joc, cel mai ieftin tanc premium american, si probabil ca si obuzele folosite erau premium. Practic au zburat toti 3 pe deal la Pagorki, trageau din viteza, eu i-am urmat in BT-2 alaturi de un M2 Light Tank, si i-am mai acoperit, atragand si ceva foc inamic. Am reusit sa fac 2 kill-uri, colegul cu T2 a patit-o repede, in timp ce cele 3 cutii de carton au avut unul 6, unul 2 si unul 1 kill si au scapat nevatamate pana la final.
In lupta urmatoare am nimerit tot pe Pagorki insa in partea cealalta, cu M2 Light Tank, si stateam langa un boschet in stanga schimband impresii despre meteo cu un PzII. Printre momente am reusit sa distrugem si un M2 care se apropia, apoi m-am trezit ca in luneta apare ceva mare de tot. Am crezut ca e un M2 ca al meu, insa era o zgaiba de T2 care alerga cu 70 la ora in jurul unui cataroi si tragea cu tunul ala automat cand in mine cand in PzII. Am dat o tura dupa el, insa in fata cataroiului tocmai se aliniasera niste inamici si ma improscau de zor, asa ca am fugit repede dupa cataroi iar la urmatoarea tura m-am pus i fata lui ca atunci cand Bruce Willis era angajat la NYPD si oprea masina unui infractor. I-am tras un obuz, iar PzII o rafala din tunul sau automat care l-a terminat.
 
Eu mi-am depus candidatura la iesirea din Stapa, asta daca este nevoie de un slot pentru vreun maniac cu tancuri bengoase si mult timp liber. :smile:
 
Am zis aici ceva impresii la cald si aici impresiile finale. :smile:

Ca sa sumarizez pe ansamblu mi se pare un TD care n-are ce cauta acolo. Da, poate straluci echipat corespunzator in meciurile favorabile (adica tunul rapid de 122 cind esti in fruntea listei sau tunul de 152 cind esti in coada listei, viceversa este cam dezastru) dar una peste alta nu are WOW factor ca tunul de 107 de pe SU-85 sau BL-10 de pe ISU/Object.
Eu il am deblocat de mult dar nu ma ating de el. Poate vreodata o sa-mi convertesc experienta sa sar direct la ISU, dar nu cred ca o sa se intimple prea curind ca la Tier 8-9 ai nevoie de cont premium pentru intretinere (sau de nspe meciuri cu moneymakerele din tier-urile medii ca sa ai de unde scade dupa un meci mai dezastruos la tier mare).

Eu nu-mi vind nici SU-85 nici SU-100. Imi plac ambele chiar daca SU-100 nu e tocma' un moneymaker dar macar se intretine decent si mai fac si eu damage la Tier 9. :tongue:

dreamer insuratoarea loveste unde nu te asteptai, ha? :biggrin:

war, da, lucruri impreuna da' io-s mai autist de felul meu asa ca prefer cafteala pe harta in loc de scris in chatbox sau forumul lor. :tongue:
 
Last edited by a moderator:
Ce avantaje ai daca esti intr-un clan? Ma gandeam si eu sa ies, ca sa nu tin locul ocupat degeaba, ca foarte rar merg in plutoane cu membrii clanului.
 
Mersi ptr info, eu l-am luat ptr rof-ul ceva mai vioi al tunului de 122mm.
M-am gandit ca nu am sa am de-a face atat de des cu tier 9 -10, din experienta cu T29 care-i tot tier 7.

SU-100 e nice cu tunul de 122mm numai ca totusi acel rof scazut da ceva bataie de cap...
 
Jaffar Clan wars care va fi implementat relativ repede dupa patch-ul de saptamina aviatoare. Asa a promis Overlord azi. :smile:
Acolo o sa fie companii cu lupte pentru teritoriu cu gold moka si ce dracu' o mai introbaga p'acolo.
Momentan si eu sunt o momiie in clanul asta, ca de altfel cam 90% din cei 100 inscrisi. :biggrin:

bonko Nu's ce sa zic, in beta am dat destul de des peste Tier 9/10 cu SU-152. Poate e predispus la intilniri mai dese cu tier-urile mari fiind TD? Nu stiu, dar daca acum meciurile seamana cu astea in care-s cu T29 si esti in primii 5 atunci eu zic ca merita jucat cu tunul de 122 rapid daca tot ai ajuns la el. :smile:
 
La TD-uri ai sanse mai mari sa cazi in batalii de tier mai mare, era pe undeva un matchmaking chart parca...

@burebista: nu e ca nu ma mai lasa nevasta, nu mai am timp ca trebuie sa iau confirmari, sa aleg flori, etc etc etc. Da' si cand oi ajunge pe plaja la Cancun cu o margarita si o carte buna in mana... Sa nu care cumva sa comentati. :goofy:
 
Cand o sa iesi tu la pensie si o sa ai timp sa te joci WoT nu o sa mai fie pe piata, dar ai o sansa sa il mai joci: sa isi piarda ea rapid interesul in persoana ta si sa iti redea libertatea. Stii, cand un copil prinde o pasare se joaca un pic cu ea si apoi o elibereaza :evil:
 
Vorbesti din proprie experienta din cate imi dau seama... :goofy:
Gata, inapoi la tancuri, care e cel mai OK tun pentru SU-85B tinand cont de matchmaking-ul uzual aplicabil lui? Vreau sa ajung cat mai rapid la SU-85 aka TD beauty... :smile:
 
SU-85B are la dispozitie 2 tunuri decente: cel de 57 lung are damage mic, penetrare buna si cadenta ridicata, cel de 85 (ultimul) are penetrare si mai buna, damage mult mai bun dar cadenta mai slaba. Eu am trecut de 3 ori prin etapa SU-85B si cel mai simplu mi-a fost sa joc cu cel de 57 pana ajungeam la cel de 85 sarind etapele intermediare.

Nu te bucura prea tare la SU-85, tunul de start are penetrare mica pentru meciurile in care ajunge, iar cel de 107 are o cadenta extrem de mica, asa ca nu e prea usor de jucat cu el, SU-76 si SU-85B mi se par mai usor de folosit pentru ca nu au parte de Tiger 2, IS-4, 5 KV-3 sau 4 T29 in meci. O mare problema in meciurile cu asa ceva e ca au view range extrem de mare si cand ajungi sa ii vezi si sa tragi in ei te vad si ei si te distrug de obicei cu o singura lovitura.
 
Back
Top