World of Tanks

zvonistica zice 10 EUR/2500 gold.
Realitatea în RU: 8.33 gold/rublă.
Deci făcând un calcul direct, 2500 gold = 300 Ruble = 7.5 EUR
Dat fiind că ioropenii "e" mai bogaţi... probbail se ajunge la 10 euroi.
 
Şi veţi plăti? În stilul freemium, dacă ai mult timp liber poţi să te descurci şi fără gold.
 
Eu voi băga ceva. Probabil nu mult şi nu la început, fiindcă tancurile de tier mic (1-3) nu merită.
La ce e bun ceva gold:
1. Premium account: 50% more XP şi credits + pluton.
2. 100% crew skill din prima pentru tancuri tier 5+ (6+ even).
3. Free XP din tancurile elite.
 
Interesant pret.
Mie-mi plac chestiile free si plus de asta de la Tier 7 in sus cam trebuie cont premium daca vrei sa dai inainte (sau macar 3-4 zile pe luna bagat ca Berila pe cont premium temporar).
Cred ca o sa stau free pina la Tier 6 si apoi poate o sa iau o tura-doua de gold.
Pina la urma ideea e de fun iar fun-ul dispare de la Tier 7 in sus (mai ales cu matchmaking-ul curent).
Ramine de vazut cum va evolua si jocul, dar in principiu o sa ma mai tin de el ca m-a prins. :smile:

LE:
Haoleo, am dat de asta pe CG. Inteleg ca ne putem auzi fara sa fim in pluton?

LE2: Deci nu ma pot abtine. I love my SU85. :biggrin:
7 bucati plus nspe medalii. :majoreta:

attachment.php
 

Attachments

  • su85.png
    su85.png
    81.4 KB · Views: 113
Last edited by a moderator:
O, doamne, dar sunt o căruţă de softuri free care asigură comunicaţii audio real-time. TeamSpeak, Ventrilo, Mumble...
Dacă e nevoie de server, instalez eu la mine unul că şi-aşa stă pisiu' aprins 24/7.

In other news, am intrat în clanul ăsta. E clan gen "LaidBack" (dacă ţine careva minte alianţa din OGame), adică nu de-ăia care scrâşnesc din dinţi şi te scuipă dacă eşti online mai puţin de 10 ore pe zi. Se promite relaxare şi fun.
Dacă vreţi, vă fac recomandare şi intrăm toţi acolo, apoi dacă suntem destui români / XF-işti pentru ceva de capul nostru, facem şi pentru noi.
 
Nimic în mod special, deocamdată. Oh şi poţi să dai "resign" oricând.
Ideea e de apartenenţă la un grup şi (mai târziu) participarea la "faction warfare", so to speak :smile:
 
Pun, de îndată ce ajung acasă (still at work).

Ce nasol, nu se pot trimite mesage din interfaţa de clan... nu e clar de ce. O să pândesc până intră "şeful de clan" online.
 
La mine va fi foarte simplu dupa ce nu se va mai da zilnic portia de gold. M2 Light Tank, usor de ajuns la el, bun, fun.
Daca cumva se va da si ceva gold la inceput, mai precis 750 gold, o sa-mi iau si Pz38H735(t).
Momentan s-a strans ceva gold, asa ca am inceput sa studiez nitel si partea de TD rusesc. Toate bataliile mai sus de Tier 3 mi se par boring. Peste tot sint campers, in plus risti ca Arty sa-ti zboare scafarlia cu o singura boaba. Cu tancurile Tier 2 nu ai problema asta, jocul e echilibrat, si nu ai timp nici sa zici "senila" ca deja ai intrat in lupta.
 
In alta ordine de idei pentru cei care nu-s iuti de mina sa apese repede pe buton un mic ghid unde sa ochesti (cind ai timp s-o faci, of course).

LE: Vad ca io si bausto am intrat in clanul ala. Eu am trimis doar un mesaj la Join nu stiu daca m-a ajutat si war pe parcurs. :smile:
 
Mai aveți locuri în Klan și pentru mine? :biggrin:

Aseară m-am frustrat rău de tot, jucând cu KV-ul ca să acumulez experiență. Am intrat cap de listă în câteva bătălii, da' echipa de noobi a luat-o razna în păpușoi de fiecare dată. La un moment dat eram singur cu un alt KV să apăr drumul de pe Karelia (parcă), toți ceilalți o luaseră pe deal în partea opusă, și normal că ne-am furat-o repede de la o ceată de scouts rapizi. Dup-aia am intrat tot carne de tun în bătălii cu alde IS-3, cu moarte subită dintr-o singură boabă de Tiger II. Meh. La stilul ăsta, după wipe-out nu mai trec peste Tier 4.
 
Aș intra și eu în clan, dar nu o să am timp de prea mult jucat. Dacă e ok așa, count me in, dacă nu, nici o supărare.
 
Cu SU85 termin un KV (d'ala cu turela ca o clopotnita) din 2 palituri. La un Tiger mi-a luat 3 norocoase sa-l dau gata.
Am mai zis ca-s indragostit de TD-urile rusesti? :biggrin:

pufi, da si tu un mesaj cu Join la clanul ala ca eu am dat dimineata si peste fo' ora eram in clan deja. :smile:
 
Cum dai mesaj cu join? Eu le-am cerut pretenia la contacts ptr moment.

Gata, am vazut! :smile: Credeam ca-i in joc...
 
Back
Top