World of Tanks

Am pierdut cateva meciuri din cauza ca mai aveam 1 proiectil sau 2 in incarcator si la peste 1000 de credite bucata nu imi venea sa le arunc sa o reumplu, iar cand aveam nevoie de ele dupa 1-2 focuri eram in fundul gol :frown: La o reincarcare de 48 de secunde (AMX 100) e al naibii de important managementul incarcatorului.
 
Ok, probat! Tasta "C" pentru reincarcare foarte utila. Inca ceva... As putea sa cercetez singur dar mi-e mai comod sa intreb direct baietii aici, ca vad ca am cu cine vorbi. Asadar intrebarea este: pot sa setez jocul sa ma repartizeze mereu in aceeasi harta (scenariu) astfel incat sa o invat "ca pe tatal nostru"!? Sa folosesc apoi in avantajul meu si al echipei toate denivelarile, toate unghiurile ideale, etc. Am jucat doar in "random" pana acum.
 
Nimic nu e moka la WG. Nici macar trainingu'. :biggrin:
As fi vrut eu moka. Sunt printre cei care vor si cu..., si cu..., si cu sufletu'n Rai. Dar oricum ma gandeam sa ma opresc la tier 5. Vreau doar experienta necesara pentru a le cerceta. Asa ca dupa ce imi fac tancurile "boboc" ma bag fara griji si in training.
 
Opreste-te la tier 7; pana la tier 5 e un gen de joc cam arcade, vine unu' cu un tun automat peste tine si te face praf dintr-o rafala sau dai de un tun impotent gen AMX 38 si te intalnesti cu unu' cu blindaj gen AMX 38 si vezi cum trage unul in altul cate 25-30 de focuri fara sa se intample absolut nimic. De asemenea tunurile alea scurte au si o precizie cam slaba. La tier 6-7 e alta treaba, simti ca esti mai in WW2 si nu in WW1 toamna. Din pacate la tier 8 si mai sus cam pierzi bani, din ce in ce mai multi, de o sa tii 3-4 tancuri de tier 5-7 ca sa faci bani sa iti permiti sa joci cate un meci de tier 8.
 
tun impotent gen AMX 38 si te intalnesti cu unu' cu blindaj gen AMX 38
Nu știu cum mai e acum, dar acum mult timp aveam un B2 d-ăsta și am rămas singur pe hartă cu un inamic care avea același tanc. Ne-am terminat ambii muniția trăgând direct unul într-altul în orice parte, ne descălțam unul pe altul dar damage 0.
 
Cam asa ceva, doar ca la B2 penetrarea tunului e un pic mai mare (52 la 46) fata de punctele slabe in armura, asa ca daca stii unde sa tragi si stai fata in fata ii dai gauri in serie. La AMX 38 cand jucam cu el, acum vreun an, blindajul era mai gros decat putea tunul sa dea gauri, asa ca puteam sta la 1 metru unul de altul si sa jucam ping-pong cu proiectile de calibru mic.
 
Salut baieti. Am vreun avantaj daca invit un prieten prin e-mail sa joace WoT? Am trimis invitatia deja. Urmeaza instalarea si logarea in joc. Din cate am citit am dreptul la 4 invitatii. Fiind asa putine inseamna ca este vorba de vreo recompensa, nu?!
 
Salut baieti. Iar eu cu alta "intrebare fantastica": in timp ce joc, mai precis in timp ce ma misc cu tancul, cum sa fac sa ma uit in jurul meu fara "sa vina" si turela cu tun cu tot dupa directia privirii mele..!? Sper ca am formulat bine necunostinta mea de cauza...
 
Back
Top