1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Wire management [Poze cu sculele noastre]

Discussion in 'PC Hardware' started by L, Jul 16, 2004.

1. Spawn

Spawn Membru Senior

E ceva rău în aşa ceva?

Attached Files:

• wm2.jpg
      wm2.jpg
      File size:
      67.1 KB
      Views:
      127
  2. burebista

burebista Manic Miner

Nu e rau. Vad ca n-are praf, ventilatorul nu loveste in fire, mufa e infipta bine, pare OK. :biggrin:

3. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Bănuiesc că e doar wire management, nu metode empirice de îmbunătățit performanța, randamentul sursei sau calitatea ieșirii audio. Știi că era cineva care înfășurase conductor electric în jurul prelungitorului ca să se audă mai bine parcă :biggrin:

4. L

L factorul uman

Asrock. :biggrin:

5. nero

nero Membru Senior

A intrebat daca e ceva rau, nu ceva bun.

6. Spawn

Spawn Membru Senior

Deci, unu la mână, scuze că n-am specificat: e vorba de acea înfăşurare. Strică? I mean, ceva curenţi de inducţie...? Nu e ceva original, am mai văzut, eu i-am dat doar un rol în a forţa traseul cablului de alimentare. Într-adevăr, clipsul de la cablul de alimentare CPU e mai puternic decât forţa elastică a cablului de alimentare ATX.
    Secundo, e vorba evident de soluţii low budget (Delux 450W, Asrock 775 something, Celeron etc în cazul de faţă). De sleevuit beţigaşe ne ocupăm acasă :wink:

7. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Da, face o idee de inductie dar personal nu ma abtin de la infasurat dintr-un motiv atat de marunt. :biggrin: Daca sistemul e perfect stabil si nu se strica suspect de des totul e ok, i guess...

8. korby

korby The Cleavemaster

Wire management? Unde?! :goofy:

Detalii sistem:

Core 2 Duo E6700 la 3.5 GHz @ 1.32V, răcit de Scythe Infinity prins în şuruburi şi arcuri + ventilator Scythe la 800 RPM, scos dintr-un Kama Bay
    DFI Infinity P965 cu radiatoarele standard, dar cu AS5 sub ele
    Corsair TWIN2X4096-6400C4DHX
    eVGA GF 9800 GTX+ (GPUz zice că-i G92 pe 65nm)
    WD 4000AAKS + pad-uri de cauciuc
    LG GH22NS40
    Corsair CMPSU-520HX
    Antec NSK4000 + Scythe SY1225SL12SL

Attached Files:

• 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      184 KB
      Views:
      111
    • 2.jpg
      2.jpg
      File size:
      169.5 KB
      Views:
      59
    • 3.jpg
      3.jpg
      File size:
      190 KB
      Views:
      65
  9. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Alt calculator gol. :doh:

Voi astia care va laudati cu wire management, ia montati-va 3 harduri, 3 unitati externe, 2 alte chestii cu panouri frontale pline de mufe, placi PCI de sus pana jos... si dupa aia sa va vad ce wire management mai puteti face. :dracu:

10. madhorsefuzzy

madhorsefuzzy Membru

E vreo diferenta majora in racire?
    Am un Gigabyte cu P35 si frige radiatorul de-l ia naiba. Ma gandesc ca daca frige e eficient si nu are sens sa umblu la el.

11. korby

korby The Cleavemaster

Trimite tot ce ai descris acolo şi se rezolvă. :hihi:
    Corect, înseamnă că îşi face treaba. Dacă are pasta "stock" ar mai putea scoate 2-3 până la 5*C, dar cam atât.

12. hulubei

hulubei questionable intruder

Eu zic ca am plăci PCI si vreo 4 HDD (din care 3 sunt Raptoare sa moara dujmanii de invidie ca am surzit si mi se pare un sistem silent cu tot cu ele).

Scuzati praful si paienjenii, dar nu am mai dat pe acolo de 2-3 luni.

A, si nu e un wiremanagement special anume, doar am prins si eu firele pe acolo cat de cat.

Cei care se intreaba ce cauta cablul SATA dintr-o parte in alta, reamintesc aici ca este implementarea v.1.0 pentru hE-SATA™ (hulubei E-SATA), astfel am in spatele carcasei o alimentare si un port SATA disponibil de agatat oricand un HDD de el.

Attached Files:

13. dreamer

dreamer Little Devil

De ce? :goofy:

14. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

hulubei de ce ai pus ventilatorul de pe radiatorul procesorului deasupra şi nu în dreapta?

15. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Ala de sus e ventilator de carcasa, lapcat, nu de procesor. :smile:

16. Quark

Quark zis şi Brucan

Hulu lucreaza la fabrica Noctua din Romania?? :biggrin:

17. burebista

burebista Manic Miner

Nu, doar a cistigat la Loto. :biggrin:

18. hulubei

hulubei questionable intruder

19. Neo

Neo Motan agresif

Wire wrapping black de la 12 RON 10 metri pana la 20 RON 10 metri (grosimi de la cea mai mica la cea mai mare). Rezultate imediat dupa ce vine placa de bază :biggrin:

Big boo pentru kit-urile akasa & shit.

20. Velkan

Velkan Moderator

Switch to Apple. :goofy: