Windows phone - aplicatii, nu jocuri...

Attachments

  • wp_ss_20160320_0002.png
    wp_ss_20160320_0002.png
    69.1 KB · Views: 24
Da, chestii de genul asta + satul sa folosesc un vesnic beta + o tona da bug-uri ale wp10 (asumate ce-i drept prin participarea la insider preview), ma imping catre altceva. Un iPhone m-ar tenta, insa are un pret pe care eu il consider mult prea mare pentru un telefon, asa ca probabil va fi un nexus 5x.
 
Costa prea mult. Mi-am luat deja un HTC M8 si inca ma acomodez cu Androidul, dar iau cu lamaie si-mi trece :smile:
 
O aplicatie care sa-mi arate ce porturi TCP / UDP sunt deschise la un moment-dat exista? Un fel de "netstat -an"... Idem pe Android.
Sa nu stau sa scanez ca nebunul din exterior...
 
Right.:smile: Banuiesc ca pt winphone nu exista asa ceva pentru ca restrictii si sandbox...
 
Mi-a luat ceva timp sa ma intalnesc cu "Lumia Play to". :smile: Recomand calduros mai ales posesorilor de teveuri smart. :approve:

LE: de fapt ii recomand lui Jaffar, ca el e singurul posesor de... :biggrin:
 

Attachments

  • lpto.png
    lpto.png
    115.3 KB · Views: 23
Q, il stiu, l-am folosit de multe ori. Acum daca ma uit in urma imi dau seama ca Lumia (cam toate versiunile mid - high) sunt niste device-uri exceptionale cu OS foarte bun. Inca nu inteleg de ce nu a fost adoptat la scara mai larga.
 
Ba pardon, ca mai am si eu Windows Phone. :biggrin: Dar nu am nimic in telefon care as vrea sa vad pe TV, nu fimez si nu fac poze cu el decat (foarte) ocazional.
 
Intrebare: un ceva gen AdminTools dar care sa contina si WOL si NTP si :bale: mass port scan si altele, exista? Pe moment lucrez cu el + NetSwissKnife, dar mereu trebuie sa caut prin amandoua ce-i lipseste celuilalt. :frown:
 
Mai, lasa vrajeala. :biggrin: Era doar o idee, daca exista un soft de genul ala dar care sa faca tot ce fac celelalte la un loc. Mi-e greu sa ma concentrez la ora asta si ma mai si bazaie unul pe Whatsapp. :biggrin:

Bun, am MobiTV pe Lumia, unde am cateva zeci de posturi TV romanesti, cu mentiunea ca nu toate functioneaza. Pus MobiTV pe Android, pe tableta soatzei. Surpriza, niciun post romanesc. :confused: Acelasi soft, acelasi dezvoltator. Deci?
 
Fortat de imprejurari am constatat ca internet connection sharing (over wifi) pe Lumia... chiar functioneaza ok. :approve:
Sa muara dusmanii de necaz. :biggrin:
 
Ca tot e azi vreme de plaja: pus pe laptop ultima versiune de Foobar2000, pus si pluginul de kernel streaming, pus si addonul Controlserver, pus si pe Lumia Foobar2000 Copilot. Flawless, recomand!
PS: ...si aia cu Androidu' lor cu tot, ca au n softuri de controlat Winampul. :zbang: :sad:

Asa:
 

Attachments

  • fb1.png
    fb1.png
    59 KB · Views: 15
  • fb2.png
    fb2.png
    94.9 KB · Views: 14
Back
Top