Windows phone - aplicatii, nu jocuri...

Discussion in 'Ajutor: Software și sisteme de operare' started by Quark, Jun 2, 2015.

1. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Nu au si aplicatie desktop, pe care sa te conectezi odata pe an sa vada ca contul nu e mort?

2. Quark

Quark zis şi Brucan Sugar daddy

Ah, instalat aplicatia noua (Edenred Ticket on-the-go) pe tableta (Android). Vrea acces la datele personale, la locatia gps si la... camera foto! Acusica ii dau acces. Inca putin... :zbang:

3. ipman

ipman Membru Senior

In Android cateodata unele permisiuni sunt ilogice. Cine stie, poate se gandesc sa fotografiezi cardul, ma refere la cod de bare sau ceva similar, ca sa fie recunoscuta.

4. puterfixer

puterfixer Administrator Sugar daddy

E prost făcută aplicația, ar trebui să ceară permisiuni doar când folosește ceva de acolo și dacă vrei și tu. Sper că n-ai plătit pentru ea :biggrin:

5. LNT

LNT Meşter Strică-Tot Sugar daddy

Unii cer pentru ca multi useri nu-si pun problema, si pana la urma daca vrei sa folosesti aplicatia o sa-i dai.
    Daca nu vrea fara, da-i permisiuni, rezolva-ti treaba si apoi dezinstaleaz-o si aia e.

6. Quark

Mai, e aplicatia de la Ederned cu care consulti soldul de pe card. E free, e de la ei, versiunea de pe Windows Phone inca functioneaza impecabil. Problema e cand nu o voi mai putea folosi, pentru ca progress e trendy si de ce sa nu omoram un lucru simplu si care functioneaza... :frown:

7. Marius '95

Marius '95 Membru Senior Sugar daddy

Ia un telefon SH chior, taie-i antena GPS daca are, nu bagi date personale in el, si il folosesti exclusiv pentru aplicatii personal-data-hungry.

8. Quark

Nu sunt chiar atat de paranoic. :smile:

Later:
    Testat pe propria piele teoria conform careia radiatia UV trece prin nori si ma refer la orice tip de nori (ca i-am vazut pe toti zilele astea). Well, it's a joke. Punct. Nu te bronzezi absolut deloc. Nimic. Nada. :frown:

Myth busted.

9. LNT

LNT Meşter Strică-Tot Sugar daddy

Depinde ce fel de nori. La noi pe litoral m-am ars pe vreme innorata, in schimb in Dubai am prins 5 zile innorat si fara probleme iar in ultima zi doar soare si mi-a pictat tricoul pe piele. :biggrin:

10. puterfixer

puterfixer Administrator Sugar daddy

Depinde ce fel de piele. Io mă ard în 5 minute și în nopțile cu lună plină. :hihi:

Gabriela and ipman like this.
  11. ipman

ipman Membru Senior

Eu ce sa zic ca m-am bronzat la un pic peste zero grade aici.

12. Quark

Bronzul nu depinde de temperatura, este o reactie de aparare a epidermei la expunerea la radiatii UV. Cel mai nasol te arzi pe varf de munte, la poli, etc...

ipman likes this.
  13. Quark

Si ca sa faca Microsoft spume, avem update proaspat la Here maps. :tongue:

14. radul

radul Membru Senior Sugar daddy

Ce bine! Petralona cave nu e nici pe departe acolo unde zice HERE ca e! :smile:

15. Quark

Nu am folosit ever POIs din softurile (hartile) navigatoarelor GPS. :smile: Sunt useless IMHO

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice