What a hell is wrong with Microsoft programmers?!?

Eu nu am nimic cu symbolic links. Am o mare problema cu destinatia lor! Nici n-ar fi trebuit sa fie tehnic posibil sa faci link catre alta partitie, cu atat mai putin fara a verifica un nr. serial sau ceva.
Daca n-aveam backup la C:\Users acum ce faceam? Reinstalam Windows?? Si daca aveam toate setarile, preferintele, mail-urile chiar in \Users, cum au majoritatea utilizatorilor, si nu pe alte partitii? Pierdeam tot doar fiindca niste tampiti gandesc cu bocancul cand scriu programe.
 
Nene, când te dai pe calculator ca administrator și te apuci să ștergi chestii, porți în întregime și responsabilitatea că știi ce faci. Ori, tu nu pari că știi ce faci, ci doar presupui, după o logică în mod repetat infirmată de realitate, lucru care totuși nu te convinge că ar trebui să verifici de 10 ori înainte să pui o idee în aplicare. Assumption is the mother of all fuck-ups. Și acum dai vina pe altcineva. Rușinică. Adică navighezi cu Total Commander într-un disc virtual montat în sistemul de operare gazdă și te apuci să ștergi referințe la directoare sistem; ți se pare ăsta un scenariu obișnuit pentru un Joe Average, ca să capete suficientă atenție și să fie tratat explicit de vreo rutină de protecție?
 
Eu nu am nimic cu symbolic links. Am o mare problema cu destinatia lor! Nici n-ar fi trebuit sa fie tehnic posibil sa faci link catre alta partitie, cu atat mai putin fara a verifica un nr. serial sau ceva.
De ce? Teorema ta nr. 2?

Pierdeam tot doar fiindca niste tampiti gandesc cu bocancul cand scriu programe.
Da, intotdeauna e simplu sa dai vina pe altii. Tu nu ai vazut ce icon are D&S (de shortcut)? Nu stiai ca e acolo pentru compatibility reasons? Nu l-ai deschis ca sa vezi ca te duce in C:\Users? Ai trait intr-un buncar atomic in ultimii 5 ani?
 
Back
Top