Vreau maşină de spălat. Ce maşină de spălat vreau?

Vreo 50-60 kile are una, și transportul la domiciliu pentru bunurile de folosință îndelungată e gratuit prin lege. Chiar și din Carrefour nu trebuie să pleci cu ea în portbagaj, sunt obligați să ți-o care acasă.
 
Eu am comandat Gorenje online si sunt extrem de multumit. Sistemul de deschidere a usii rezista.
 
In mod normal, cand o comanzi online ai si optiunea sa iti preia vechea masina de spalat. Asta e un serviciu binevenit, cel putin pt mine.
 
La mine nu exista vechea masina, doar eventual daca o dau la schimb pe cea de unde stau acuma in chirie, ca si asa are mai multi ani cam mine. Adi ce model ai luat? Si de unde eventual :biggrin:
 
Ca să scapi de electronice/electrocasnice vechi sau defecte, poți face o programare la RoRec să vină să le ia pentru a fi reciclate. Pentru o mașină de spălat mai primești și un tichet cadou de vreo 20 de lei. :smile:
 
Mulţumit deocamdată, îşi face treaba chiar bine şi nu mă scoate afară din casă. O singură obiecţie, nu are semnal sonor dacă nu-i convine ceva sau când termină programul. Aşa că dacă-s cu uşile închise, trebuie să ghicesc când termină.
S-au mai schimbat lucrurile într-un an şi ceva. A început să se plimbe prin baie şi cam huruie când îşi bagă rotaţii. Now what?
 
Reglează-i picioarele. Fă un ciclu de spălare normală (1+ ore) pe temperatură ridicată (70 grade), fără stoarcere ci doar evacuare, cu mașina de spălat goală, doar cu niște Calgon.
 
Da-i o bere sa taca.
S-a lăsat de alcool. :biggrin:
Reglează-i picioarele. Fă un ciclu de spălare normală (1+ ore) pe temperatură ridicată (70 grade), fără stoarcere ci doar evacuare, cu mașina de spălat goală, doar cu niște Calgon.
Reglate au fost de la început, nu le-a atins nimeni. Și oricum nu se clatină. Are curățare automată, i-am dat de cel mult o lună, cu ceva soluție de la Sano în loc de Calgon.
 
Mi-a murit masina de spalat fix cu o zi inainte de craciun si am zis sa iau alta, ca asta se tot strica anual de cativa ani incoace. Bun, am facut comanda in alea 2 zile lucratoare dintre craciun si revelion si a ajuns, evident, abia anul asta. Acum a facut 2 saptamani si ma pot declara multumit, da' sa vedem si cum tine in timp. Marele plus o reprezinta spalarea la 800 rpm, foarte silentioasa, abia o aud daca sunt in bucatarie - masina de spalat e plasata acolo, neavand loc in baie.
Este un Beko: http://www.altex.ro/masina-de-spalat-frontala-beko-wmy-61483-lb2-6kg-1400rpm-a-alb
 
Cam multa obsesie pentru sistemul meu audio. Ce dracu' nu mai pot posta nimic nicaieri fara sa fiu luat peste picior? :rolleyes:
 
Cam multa obsesie pentru sistemul meu audio. Ce dracu' nu mai pot posta nimic nicaieri fara sa fiu luat peste picior? :rolleyes:
Charlie, nimeni nu ia peste picior pe nimeni aici, sunt doar mici intepaturi intre vechi forumisti. Mie imi place sistemul tau :smile:
 
S-au mai schimbat lucrurile într-un an şi ceva. A început să se plimbe prin baie şi cam huruie când îşi bagă rotaţii. Now what?
Pune-i sub picioare ori cauciuc -daca stii vreo vulcanizare de unde sa iei- sau un pres din cauciuc sau alt material extrem de adeziv la gresie.
Prin adeziv inteleg ca daca incerci sa misti acel pres cu piciorul, ai mari sanse sa cazi in nas.
 
Fariti-va ca de dracu' de asa-zisele picioare amortizoare pt. masinile de spalat rufe sau de presurile speciale (sunt unele f. groase, cam 1cm): am testat, le-am aruncat, am plans dupa bani. :zbang:
 
S-au mai schimbat lucrurile într-un an şi ceva. A început să se plimbe prin baie şi cam huruie când îşi bagă rotaţii. Now what?
A mea făcea așa când i s-au bulit amortizoarele. Comandat pe net, schimbat, mașina încremenită. Necazul e că a-mbătrânit și deja încep să mă gândesc la una nouă. Tind spre una Direct Drive de la LG. Mai studiez să văd dacă nu-i vreo țeapă.
 
Back
Top