Vreau masina. Ce masina vreau?

Mda, acu' merge. Brici chiar. :what:

bm.jpg
 
150-250 conexiuni pe minut dă în cap serviciul național al autorității? Plm așa se toacă banii publici pe aplicații scrise prost. Și ignoră complet droaia de site-uri căpușă care fac mass download la datele astea apoi, prin SEO mai bun, apar primele la căutări pentru aceleași informații, doar că la ei sunt pe bani. Cum e cazul la site-urile ce vând detalii (publice) despre persoane juridice, care de altfel pot fi găsite gratis pe site la Ministerul de Finanțe dacă sapi bine prin el.
 
Eu am remindere pt RCA și vinietă în Google Calendar. Pentru ITP nu am mai pus că e prea rar, așa că am circulat fără timp de vreo 9 luni în 2016. :biggrin:
 
Apropos de ITP ul la masini de 12+ ani, cum se face? Astept sa-mi expire și dupa aia mă duc anual sau din proprie intiativă ma prezint la ITP cand s-ar implini anul, chiar daca nu e expirat?
 
Da' cine are timp sa citeasca... Eu am un nene prin care fac asigurarile. Ma suna ca ceasu' elvetian, cu cel putin o saptamana inainte sa expire. :smile:
 
Lipsa RCA-ului este sanctionata cu amenzi cuprinse intre 1000 si 2000 de lei, retinerea certificatul de inmatriculare al masinii, precum si a placutelor cu numerele de inmatriculare.
Multumesc, esti un dragut. :biggrin:

Nevasta-mea s-a albit cind a vazut ca a mers 6 luni fara RCA. Am fost si pe la Botosani, la munte, in afara orasului, etc.
Asta e, a avut bafta se pare. De azi are asigurare noua numa' ca am luat-o de la B0 din nou. Noi sa fim sanatosi.
 
Clasa BM e pe sofer, deci daca n-a mai avut asigurare pe numele ei pleaca de la 0. Si din ce zice pe site-ul ASF, clasa se pastreaza pe tot anul calendaristic.
 
Pai din 2015 de cind avem masina asigurarea a fost numai pe numele ei.
Ultima a fost cu B3 dar am citit pe site-ul lor pe undeva ca daca n-ai continuitate o iei de la zero.
Cam stupid zic eu. Dupa fo' douj' de ani de asigurare sa zicem faci pauza o luna si o iei de la zero?
 
Iar cu sursele tale de știri magnifice :smile:. Anunțul mai zice și că ăsta e un posibil proiect și că oricum, dacă o să fie făcut, o să meargă doar pentru mașinile deja înmatriculate în RO.

Presupun că datele ar trebui să vină de la verificările RAR, adică ăia care au chef de muncă doar când e de o șpagă (caz în care sunt foarte amabili, "stați să împrumut un bec să vă pun, ca să se vadă în poză"). Mai dai 50 de lei și trece ce kilometraj vrei.
 
Lol, nici nu vreau sa va spun ce am descoperit ca este expirat de 15 zile :biggrin:
Multumesc de reamintire :biggrin:
 
Back
Top