Vreau electrocasnice. Ce electrocasnice vreau?

Să înțeleg că voi trăiți pe Arrakis cu economia la apă :biggrin:

Nu zic nu, economisirea apei este foarte eco n shit, dar or să vină anii în care va fi obligatorie. Eu mă gândesc că apa "consumată" nu-i de fapt consumată, reintră în ciclu și prefer să folosesc o picătură de fairy pe un burete la 2 blide decât o tabletă de detergent de mașină de spălat.

puterfixer - la mine oala propriu-zisă de la ambele agregate nu-i compatibilă cu mașina de spălat vase, deși în cazul oalei sub presiune este doar o oală de aluminiu. Înțeleg la friteuză că are și părți din plastic n shit, dar din nou, asta scrie în manual.
 
Daca ai 2 farfurii atunci picatura de Fairy e mai eficienta decat o tableta de detergent de vase, dar daca ai 20 de farfurii pe zi si le speli pe toate odata e mai eficienta masina. Daca vrei sa speli de 3-4 ori pe zi cate 2 farfurii, apa aia calda nu inseamna doar apa ci si gaze naturale, din alea care sunt mai greu de obtinut zilele astea. Apa pleaca fierbinte din centrala, vine rece la robinet, pana ajunge calda la robinet ai consumat apa calda din centrala, nu apa rece din retea. Daca treci pe electric si panouri solare cred ca ai grija si mai mare la fiecare kilowatt.
 
Bro, io am patru farfurii în total, despre ce vorbim :biggrin:

De acord cu gazele și apa la 20 de farfurii+, însă. Iar cu gazele... cât or mai fi și alea :smile:
 
Farfuriile si canile nu se aduna de la pomeni de la inmormantari? Nu pot sa cred, data viitoare o sa spuneti ca Santa nu exista :what:
 
Bro, io am patru farfurii în total, despre ce vorbim :biggrin:
Locuiți 4 persoane în apartament sau de ce ai 4?
Eu am doar una. Avantajul când ai doar una e că nu are cum să rămână prea mult timp nespălată. :smile:
Also, o lingură și o furculiță. For some reason am două cuțite.
 
Eu am aproape 2 luni de cind mă cîrîi cu ăștia de la Zamă-lungă din cauza unui update de firmware care mi-a brickuit bluray-ul.
Desi scula si-a facut update-ul automat, fara sa intrebe, jmecherii astia imi cer acum aproape de 2 ori pretul de achizitie ca sa imi repare aparatul.
Nu cred ca vreau sa mai aud de firma asta...

Edit: oops, m-am bagat ca musca-n.... ei, las așa.
 
Ai facut greseala sa-l conectezi la retea? Maaare greseala.
Pe mine ma enerveaza televizorul (Philips) care ma sacaie la fiecare 2 saptamani cu un mesaj stupid cu cat de multe chestii pierd daca nu-l conectez la net. Hai sictir! N-o sa pupe net cat administrez eu reteaua.
Singura chestie ingrijoratoare este sa nu inventeze astia vreun bypass la WPA special pentru IOT-uri, ca probabil si rasnita de cafea ar vrea sa raporteze cate cani beau.
 
Ai facut greseala sa-l conectezi la retea? Maaare greseala.
Pe mine ma enerveaza televizorul (Philips) care ma sacaie la fiecare 2 saptamani cu un mesaj stupid cu cat de multe chestii pierd daca nu-l conectez la net. Hai sictir! N-o sa pupe net cat administrez eu reteaua.
Singura chestie ingrijoratoare este sa nu inventeze astia vreun bypass la WPA special pentru IOT-uri, ca probabil si rasnita de cafea ar vrea sa raporteze cate cani beau.
Am un TV LG care a fost conectat la internet (wireless) din prima zi. Nimic de reprosat, merge cum trebuie inclusiv wireless share si telecomanda din Android.
 
Back
Top