Vreau electrocasnice. Ce electrocasnice vreau?

Gri sau negru. La LG pe site apare ca şi Argintiu. Pe site-ul Ideall apare la o căutare după filtru de gri. Poate doar titlul produsului de pe site-ul lor e cu strâmbe.
 
Ideall încă n-au răspuns la mail.

Oarecum offtopic, este nevoie şi de un uscător de întins haine. Recomandaţi f'un model anume? Specificaţii? Potenţial de OC / modding? :biggrin:
 
Eu zic să le dai telefon, că dacă n-au răspuns la mail în 3 zile, nici că mai răspund.
 
Oarecum offtopic, este nevoie şi de un uscător de întins haine.
Ferește-te de ieftinăciuni din carrefour, nu-s bune de nimic. Eu il am pe asta, e bun (cel mai bun pe care l-am avut până acum), dar putea fi și mai bun, în sensul că cearșafurile cam mătură pe jos, dacă nu le pui ușor impăturite/drapate.
 
Last edited:
Eu am ceva de genul ăsta. N-am idee ce vroia tanti aia (care i-a dat, oripilată, o stea) să facă un uscător, dar ăsta are vreo 7 ani și încă e up. Cum zice și radul, și ăsta putea fi un pic mai lat/înalt, dar poți pune cearșafurile pe 4 fire (să mai atârne și între ceva material) și e ok. Dacă îți iei mașină de spălat de 8kg probabil îți va mai trebui ceva pe lângă, că nu văd cum ar încăpea atâtea rufe pe un uscător "normal".
 
La Leifheit Pegasus mă cam uitam şi eu de capul meu, dar şi la modelul mai mare. Sau la Vileda. Oricum n-o să folosesc maşina de spălat la capacitate maximă de fiecare dată, aşa că în cele mai multe cazuri nu-i o problemă. :smile:
 
Las' ca vedeti voi cand nu oti mai fi doar doi, cate rufe speli atunci. Mici si multe. :goofy:
 
S-ar putea asta sa cam fie raspunsul peste tot. Poate doar daca incerci direct la Gorenje (www.gorenje.ro - cred ca e importatorul oficial) sau similar Hotpoint, sa ai vreo oferta. Desi la astia preturile sunt mult peste ce gasesti la Ideall & co.
Pune mana si comanda si gata. Card de credit cu rate fara dobanda FTW. :tongue:
 
Dacă la mine vine un client pt. produse/sisteme/software de 10000 de lei, nu se lasă până nu pișcă ceva, chiar și 1%. Asta în IT.

N-am card de credit, poate urmează. Banii există cash. :biggrin:
 
Long story short, tre' să iau şi aspirator. Care WD3, ăsta sau ăsta? Şi de unde, Dedeman? Pe price.ro am găsit numai no-nameri la mai mult sau mai puţin aceleaşi preţuri.

Thanks.
 
Long story short: Karcherele au consumabilele extrem de scumpe si stau f. slab la accesorii. Practic "peria" cu care vin e pentru moloz, sub nicio forma nu poate fi folosita in casa. Eu am adaptat la al meu furtunul + prelungitoarele + accesoriile de la fostul LG. Dar a meritat!
 
De ce vrei neapărat un Karcher? Înțeleg că sunt bune, dar sunt și voluminoase și gălăgioase. Aduni noroi des de pe parchet?
 
Nu par să fie foarte scumpe consumbilele (sub 10 lei sacul, 60 de lei filtrul), sună excelent față de cât dau eu pe consumabile și piese pentru Makita 440. Un filtru de Makita e cât tot aspiratorul ăsta.
 
Printre altele, calitate aproape industrială? Nu vin cu noroi, dar am copaci apropiaţi de balcon, azi am adunat câteva kile de frunze. Aspir destul de des prin casă, de 1-2 ori pe săptămână. Asta cel puţin până iau Roomba sau vreo copie. Etc? Nici mie nu mi se par aşa scumpe consumabilele, pe filtru la Bosch-ul proaspăt aproape decedat am dat 80 de lei.
 
La ce aspiratoare am avut eu până acum (lg, philips) tot 10+ lei sacul era. Mai ieftini ăia 3rd party, dar am pățit să se rupă.
 
Am eu un model mai vechi asemanator. Merge foarte bine, nu vad de ce sa dai banii pe cel din inox pentru ca nici plasticul nu rugineste.
Pentru cine intreaba de ce ala, raspunsul este ca poate functiona si umed si uscat (adica se poate umple partial cu apa cuva si arunca mizeria in apa).
Nu este "profesional" pentru ca sacii si filtrele (care sunt relativ ieftine, cele originale) sunt din hartie. Cele industriale au macar optiunea de a avea plase metalice ca sa impiedice span si cioburi.
 
Back
Top