Viteza mica in retea pe router D-Link DIR 655

Am reusit sa schimb routerul D-Link DIR 655 cu TP-Link WDR3600

Yeeeee, a venit giucalia (TP-Link WDR3600). Am avut ceva emotii cu returul, mai ales ca dadusem cutia noului (si deja vechiului :biggrin: ) router D-Link DIR 655 celui caruia i-am vandut router-ele vechi.....
Pus WDR3600 in rama, langa strabunicu', bibilit 2 minute la setari, iaca ce-a iesit :biggrin:

3335783250.png

Va multumesc frumos! Mare minune si cu net-ul asta, acum 10 ani as fi ramas cu "DIR655" pe perete si cu o senzatie de lamaie....
 
Bun asa, eu o sa-l schimb cand ajunge si gbit internet pe aici, adica probabil in vreo 20 de ani, asa :smile:
 
Da' unde stai frate, Zimbabwe, Somalia sau unde? Daca ti-au placut zimbabwencele.... deh.. ce sa-ti fac... Ca fapt divers, in anumite zone mai aglomerate din asia pretul locuintelor difera si in functie de viteza la net :biggrin:
Imi imaginez ca unui japonez daca ii iei telefonul din mana se sufoca....
 
UK. Europa în general are viteze foarte proaste și probleme masive cu conexiunile. România este o excepție, evident când poți trage fibră optică pe unde vrei fără aprobări sau probleme cu arhitectura, rețelele se dezvoltă foarte rapid :smile:
 
Mda, pai in comparatie cu tine noi stam in Somalia.

UK. Europa în general are viteze foarte proaste și probleme masive cu conexiunile. România este o excepție, evident când poți trage fibră optică pe unde vrei fără aprobări sau probleme cu arhitectura, rețelele se dezvoltă foarte rapid :smile:
 
Back
Top