Vînd diverse vechituri

Status
Not open for further replies.

wirespot

Membru Senior
Am făcut curăţenie şi vreau să scap de următoarele ciudăţenii. Nu trimit prin poştă pentru că e mult mai simplu să le duc pînă la ghenă, dar dacă oferiţi un supliment de preţ şi plătiţi poşta fac un efort. :smile: În principiu se poate negocia dar nu fiţi cîrnaţi, că şi aşa sînt preţuri modice.

Cooler Titan D5T, 10 RON

Cooler Spire, trebuie uns, 5 RON

Placa de expansiune PCI INNOVISION EIO, pentru cine are nevoie de porturi seriale sau paralele şi n-are la placa de bază. Are 2 porturi seriale, 1 port paralel, CD drivere. Placa e nefolosită. 30 RON

Fax Modem Rockwell 56K, extern, hardware (deci n-are nevoie de drivere, corecţie hardware), se conectează pe serial, panou frontal afişaj leduri. Cu transformator, cablu serial, cablu telefon. 50 RON

Cabluri USB: un cablu de extensie cu 2 mufe A (se conectează pe placa de bază şi aveţi 2 mufe USB în plus), altul tot de extensie cu 1 mufa A şi una B, şi un cablu de conectare mufă A la B. 5 RON bucata

HDD 20 GB Quantum Fireball lct20, merge bine, fără bad-uri. 50 RON

Două boxe de maşină, jerpelite, nu ştiu ce putere au, 20 RON

Bun, şi acum, pentru cunoscători:

Un notebook Amstrad NC100, 50 RON

Un HC91 cu sursa de alimentare originală, unitate de floppy de 5" şi joystick Match Pro. 100 RON

Un walkman (da, din ăla cu casete) TECCO, merge cu alimentator de 3V sau 2 baterii AA, are probleme la mufele de alimentare şi audio (probabil trebuie desfăcut şi lipite mai bine), 50 RON

Un radio AM/FM de birou, merge tot cu 2 baterii AA, are firele pentru baterii desfăcute, 20 RON

O telecomandă no-name, 5 RON.

Poze găsiţi aici.
 
Amstrad-ul a ieşit din cursă. Restul sînt valabile.

Aviz amatorilor: la HC am găsit şi manualele originale (HC, floppy, CP/M) şi două manuale de programare de jocuri.

Pentru siguranţă, daţi-mi PM dacă vreţi ceva, unele forumuri văd că nu dau mail cînd dă lumea reply. :frown:
 
Am mai găsit nişte specificaţii pt. placa de extensie şi le pun pentru cei interesaţi:

Are CD cu driveri pentru Windows. Primeşte nume de porturi (COM3, COM4, LPT2). Are două porturi COM şi unul LPT. Porturile COM sînt amplasate direct pe bracket-ul metalic al plăcii, cel LPT e pe un bracket suplimentar conectat printr-o panglică la o mufă de pe placă, deci e nevoie de 2 găuri la spate una lîngă alta dacă se folosesc toate simultan.

Funcţionează inclusiv pe Linux.

Specificaţii:
Product Specification:
* NETMOS NM9835 Chips
* PCI 32 Bit 2 Port Serial + 1 Port Parallel Card
Serial:
* Bus: PCI Local Bus Ver2.2 Compliant
* Type: Hi-speed RS-232 Interface.
* Speed: Up to 921kb/sec
* Interrupt: Plug & Play
* I/O Address: Plug & Play
* FIFO Length: 16 FIFOs
* Connect: DB9M connector
Parallel:
* Bus: PCI Local Bus Ver2.2 Compliant
* Support Mode: SPP/EPP/ECP Model
* Speed: Up to 2.7MB/sec
* Interrupt: Plug & Play
* I/O Address: Plug & Play and Re-Map to 378/278
* FIFO Length: 32 FIFOs
* Connect: DB25F connector
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top