Vînd carcasă aluminiu şi sursă 350W

Status
Not open for further replies.

wirespot

Membru Senior
Vînd carcasă aluminiu şi sursă 350W, ambele no-name. Aveţi în ataşament poze cu carcasa inclusiv din interior, cu specificaţiile sursei, lungimea firelor şi conectorii disponibili.

Carcasa are 4x sloturi de 5" şi 2x sloturi de 3". Se pot monta 2x ventilatoare de 80 (faţă, spate) şi vine cu unul deja inclus. Nici sursa nici ventilatorul de carcasă nu sînt silenţioase, în schimb au un flux sănătos.

Carcasa este foarte uşoară, în caz că interesează acest aspect, estimez în jur de 1kg. Se scot ambele panouri laterale şi cel de sus. Este de culoare gri. Are picioruşe de cauciuc cu gheruţe, se aplică şi se scot foarte elegant.

Am inclus şuruburile pentru sloturile de plăci şi cele pentru montarea plăcii de bază.

Carcasa este curată! Am desfăcut-o complet (se scoate şi panoul din faţă) şi am frecat-o peste tot, deci nu este vorba de o cutie infectă cu praf de un deget. Sursa nu m-am băgat s-o desfac pentru că nu mă pricep şi nu mă bag, dar am curăţat-o pe afară şi am tras praful cu aspiratorul.

Conectori: 20pin ATX main, 4pin 12V, 4x HDD molex, 1x conector floppy, 1x conector AUX. Nu are conector SATA!

Preţ carcasă + sursă = 80 RON. Preţ negociabil, accept şi schimburi, de ex. cu un stick DDR, că am un slot liber.

PS: Am şi 3x rack-uri cu sertar de 5" în care se pot pune HDD-uri, deci dacă vrea cineva să pună mai mult de 2 harduri în carcasă putem negocia includerea de rack-uri la pachet. Fiecare rack include cîte 2 ventilatoare de 40, care pot fi activate sau nu, împreună sau separat.
 

Attachments

  • img_0297.jpg
    img_0297.jpg
    94.2 KB · Views: 83
  • img_0298.jpg
    img_0298.jpg
    50.1 KB · Views: 70
  • img_0299.jpg
    img_0299.jpg
    76.1 KB · Views: 82
  • img_0301.jpg
    img_0301.jpg
    68.6 KB · Views: 73
  • img_0302.jpg
    img_0302.jpg
    28.6 KB · Views: 72
  • img_0303.jpg
    img_0303.jpg
    75 KB · Views: 72
Last edited:
OK, deci carcasa este rezervată pînă mîine.

Mai sînt aşa:
* O sursă no-name de 350W, ţine fără probleme un sistem mai vechi pe Socket A, aveţi voltajele în poza din primul mesaj. 20 RON.

* Se adaugă un ventilator de carcasă Antec TriCool de 120. Review şi specificaţii. Are comutator încorporat pentru 3 viteze şi este nou-nouţ, l-am scos dintr-un NSK6000 pentru că l-am înlocuit cu un Nexus. Preţul de magazin e 30 de ron, eu cer 25 RON. (Din păcate nu are loc pe carcasa pe care o vînd aici decît dacă vă apucaţi s-o modificaţi personal.)

* 3x rack-uri de HDD pentru slot de 5.25". Fiecare rack are cîte 2 ventilatoare de 40 (faţă/spate), care pot fi activate sau nu, împreună sau separat. 5 RON bucata. Foarte bune pentru a pune harduri în sloturi de 5" şi pentru răcirea lor.

Repet, accept şi schimburi cu 1 stick DDR, dar aş vrea să fie un 512, deci ori luaţi o combinaţie de componente care să-i acopere preţul ori acopăr diferenţa.
 
Actualizare: s-au dat rack-urile şi sursa.

Sînt valabile în continuare carcasa la 50 RON, foarte curată, şi ventilatorul de carcasă Antec Tricool de 120mm la 25 RON, nou nouţ, cu potenţiometru de 3 viteze.

Preţurile sînt negociabile şi accept inclusiv schimb cu 1 stick memorie DDR.
 
S-a dat carcasa, a mai rămas ventilatorul. Dacă îl vrea cineva la un moment dat, să zică. E nou şi nefolosit şi stă degeaba, preţ negociabil.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top