Ventilatoare 120mm

Thor

Membru Junior
Aseară un ventilator din carcasă a început să scârție. Așa că sunt în căutare de niște (max 3 - intake, CPU și exhaust) ventilatoare de 120mm, cât mai silențioase, eventual cu PWM (aici aș avea nevoie și de un splitter PWM - placa de bază are doar 1 header cu 4 pini).

Ceva recomandări nu prea scumpe? Am găsit ARCTIC AC F12 PWM rev. 2 la 35Ron și par ok. Caut altceva?
 
AC F12 PWM, dar ar trebui să fie mult mai ieftine, undeva pe la 25 de lei. Sunt decente - se cam aud la maxim, da' aşa e cu orice ventilator.
 
Sursa pentru 25Ron/bucata? Pe price/Google am găsit doar la >33Ron la un magazin de la care vreau să și comand.
 
Ultima dată când le-am adus noi, de la ABC/PC Coolers, ieşeau undeva la 23-25 de lei pt. end-user. La alţii nu ştiu. :smile:
 
Luat 3x AC F12 PWM PST. Big like pentru că se pot cupla mai multe la același header PWM de pe placa de bază. Momentan se învârt pe la 750 rpm. În mod evident mi-ar mai fi trebuit unul, să îl schimb și pe cel din sursă. O să mai iau când mai dau comandă pe la magazinele de IT.
 
Back
Top