Vechituri din nou

ipman

Membru Senior
Un prieten a "intrat" intr-un balcon de vechituri si vrea sa le arunce.
Daca cuiva ii foloseste ceva din era primului Pentium ... exista citeva computere intregi, inclusiv citeva monitoare.
Sau cel putin arata intregi, dar nu le-a testat nimeni.
Decit sa ajunga la gunoi, mai bine cine are nevoie de ceva din ele sa spuna.
Repede ... de preferat :smile:
 
E vorba de niste monitoare de 15 inch, daca am auzit eu bine. Nu costa ...
Exista si citeva cu ceva defecte: cablu intererupt, etc, dar nu greu de rezolvat.
Singura conditie este sa-l transporti de acolo.
 
Mă interesează un monitor funcţional. Alte criterii sunt relativ irelevante. :smile:

Vorbim pe PM/YM/tel/etc...
 
Eu vreau procesoarele :biggrin:. Si poate si o placa de baza. Dar procesoarele sunt destul de mici cat sa nu incomodeze prin colectie.
Eventual da-mi un PM sa vedem cum putem sa ne intalnim. Daca nu, sa ajunga in CPU Heaven.
 
Niste memorii SDRAM PC100 sunt? PC133 exclus.
Sau SIMM-uri de 64MB sau mai mari?

Saptamana asta am examene (licenta) iar in Bucuresti nu ajung decat peste 1-2 saptamani. Mi le poti depozita la tine pana pot veni sa le iau?
 
Ok, ma abonez si eu la SDRAM. Daca e, si vreun P3 pe slot1. Sau un celly/p3 370 cu adaptor la S1. Sau adaptor 370->s1, ma descurc eu cu proc.
 
Daca exista calculatoare PI functionale, vedeti de puteti "arunca" ceva aici. Am dat si eu un MMX asta iarna (fara HDD si RAM).
 
RAM nu exista.
Bausto, ai ceva procesoare la iepure.
Tot la el mai gasiti ceva placi de baza.
Neo, exista un adaptor PPGA-Slot 1 cu tot cu un Celeron la 400 la iepure. Se poate transforma in FCPGA-Slot1 fara eforturi mari.
 
Nu am apucat sa desfac ce am luat inca :smile:
Dar il caut, sper ca nu s-a pierdut. Il gasesc si postez aici, nu am ce face cu adaptorul.
 
Daca mai ramane ceva RAM m-ar interesa si pe mine. Daca se da numai 'cu totul', atunci m-ar interesa un P1@233MMX.
Daca 'se exista' si un adaptor Slot 1 ptr. procesoare skt. 370 dau niscaiva 'apa vie' :wink:
 
Computerele nu mai sint, din pacate. Nu am avut cu ce sa le iau de acolo si au ajuns la gunoi.
Am luat cite piese am putut in limita miinilor disponibile.
Am un singur adaptor socket-slot. Neo a cerut primul, asa ca daca il mai vrea el, il are. Daca nu, urmeaza Nicolin la rind.
Mai si 5 SIMM-uri de la niste Compaq-uri care erau Pentium Pro. Nu stiu ce marime au.
 
ipman, adaptorul îl vreau cât se poate de repede. Mă anunţi pe un PM de ce şi cum :smile:
 
Back
Top