Vand X800GTO VIVO modat PRO

Status
Not open for further replies.

bausto

The year of grace, 2007
Vand Connect3D X800GTO modat PRO (BIOS flash). Este varianta VIVO, 256MB GDDR3 2ns, solid Al capacitors, R423 GPU.
Placa este asta. Iar aici e un review. Plus unul de-al casei.
I feel confident enough to state that R423 based X800 GTO's are faster than R480 ones clock for clock
...
None of the X800 GTO’s can keep up with the more expensive alternatives tested here but when overclocked the get awfully close to X850XT PE speeds with AA off
Si asta in configuratie GTO :smile:

Modata PRO merge pana la 54xMHz la core (poate si mai mult, nu m-am stresat si nici nu am umblat la racire). La memorii, daca nu ma insel, merge pana la 10x0MHz. Asta pentru ca nu am incercat mai sus. :rolleyes: (Inainte de modare mergea si mai sus, dar sporul adus de pipe-urile activate este considerabil mai mare).

Aici este inca un review, fara imagini, din pacate.

Placa vine cu cutie (alba, simpla) si cablurile VIVO si TV-Out.
Pretul este 350lei.
Contact aici si pe PM.
 
Last edited by a moderator:
Cât de ieftină? Un Abit Radeon R9550 XTurbo-Guru ți-ar conveni? (merge peste 9600XT).
 
Nu ma scapati de ea? Un schimb cu o placa AGP ieftina? Sau cu un tuner Leadtek PRO II :biggrin:...
 
Am un Leadtek 6600 pe AGP care sta degeaba, dar nu prea am ce face cu placa ta. :biggrin: Are bios-ul rescris la 425/700 (de la 300/550) acestea fiind frecventele 101% sigure. Daca o vrei da-mi PM, poate ne intelegem cumva...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top