Vand obiectiv Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR

Status
Not open for further replies.
Banuiesc ca ai bagat anuntul si pe Fotomagazin.

UP! Vanzator serios. La cate poze a facut la viata lui (Hulubeiul), ob. este practic nou. :dracu: :biggrin:
 
florin, uite aici inca un review destul de profesional zic eu (un alt site de incredere cand vine vorba de obiectiva, dupa umila mea parere). Ai acolo si ceva poze facute cu el. Asta pana ajung acasa sa trag niste poze cu el montat pe aparat (initial am inteles ca vrei niste poze cu el sa vezi cu arata el).

edit: acum vad ca reviewul la acest obiectiv nu are si sample-pics, mai caut.
 
Aici alt review cu tot cu samples. Sper ca se hotareste cineva pana la anul ca de nu, am sa pun invanzare 55-200VR sa pastrez 70-300VR ca low-end alternative.
 
Da, am văzut pozele alea (mai sunt şi aici), imaginea generală despre obiectiv o am, dar mă gândeam că poate or mai fi variaţii de la obiectiv la obiectiv. Şi trag de timp până mă hotărăsc dacă îl vreau sau nu. :biggrin:
 
Nu am auzit de variatii si sincer, nu cred ca am vazut pana acum obiective proaste, nici macar Tamron. Pe Sigma nu am pus mana ever sa le verific. Daca te va multumi ce pot face in cam 1-2 ore cand deja e intuneric, adica probabil o poza doua prin casa sa-mi spui. Si eventual de preferi vreo focala sau diafragma anume.
 
Nu am auzit de variatii si sincer, nu cred ca am vazut pana acum obiective proaste, nici macar Tamron. Pe Sigma nu am pus mana ever sa le verific. Daca te va multumi ce pot face in cam 1-2 ore cand deja e intuneric, adica probabil o poza doua prin casa sa-mi spui. Si eventual de preferi vreo focala sau diafragma anume.

Ai grija ce pozezi, neaparat studentele noi din blocul vecin. :biggrin:

:biggrin:
 
florin, nu s-a potrivit calculul din targ si anume abia acum am ajuns acasa si crede-ma ca nu sunt in stare fara tripod sa fac vreo poza la ceva in casa ce sa fie bun de a observa ceva concret la rezolutie si sharpness.
Este vreo suparare daca amanam putin pana maine dupa-masa cand sper sa nu mai am probleme si sa fiu acasa la timp pentru teste?
 
florin, mama draga, cumpara acel obiectiv, altfel stiu ce bicicleta ai si s-ar putea sa ramai fara ea... :biggrin:
 
Pai daca te stii cu creizi, veti face voi onorurile, daca nu, oricum ma voi vedea cu el de vineri pana cand o fi si cu ocazia asta il voi lasa lui daca imi ingaduie sa intermedieze treaba. Eu fiind din Ploiesti (acum vad ca nu apare locatia).
Daca nu te grabesti si in cazul acesta voi incerca sa-mi fac timp sa-l pun la un curier.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top