Vând MB, procesor (sk. A), memorii DDR şi SO-DIMM DDR2, placă video AGP

Status
Not open for further replies.

florin

Membru Senior
1. Placă de bază Shuttle AK35GT2R (link1, link2) - 40 RON
- din pachet lipseşte bracket-ul USB, l-am găsit util pentru sistemul upgradat
- are 2-3 condensatori puţin umflaţi (au mai fost schimbaţi, după ce am schimbat sursa nu s-au mai umflat, probleme de stabilitate nu am avut)
- ventilatorul de pe NB l-am scos, era foarte zgomotos, merge şi fără (totuşi cred că-l mai găsesc aruncat pe undeva dacă-l vrea cineva)
- placa a fost foarte bună la vremea ei, singurul minus notabil fiind lipsa USB 2.0

2. Procesor Athlon XP 1700+ & cooler Arctic Cooling nu-ştiu-ce TC - 60 RON
- Tbred A, deci o/c cam deloc, merge totuşi cu FSB la 166 MHz şi multi scăzut
- mici ciobituri pe margine (din ziua 1:goofy:), însă nu par să-l afecteze, de 3-4 ani nu am avut probleme cu el (temperaturi normale, 2 x prime fără probleme)
- coolerul are turaţie variabilă, pastilă de cupru şi e silenţios

3. Memorie 512 MB DDR Kingmax DDR333 CL2,5 double-sided 60 RON
- mergeau cu frecvenţe strânse pe placa de bază de mai sus

4. Placă video Sapphire 8500LE 64MB 128-bit 250/500 AGP 4X bulk - 50 RON
- ventilator schimbat cu unul de mai mare (60mm) destul de potolit la 5V, însă trebuie uns periodic, altfel face urât

5. 2 x 512 MB SO-DIMM DDR2 PC5300 (667 MHz) Samsung - 130 RON
- scoase dintr-un notebook Dell. Practic nefolosite, upgrade-ul a fost făcut la cumpărare.

Contact pe PM.
 
2. Procesor Athlon XP 1700+ & cooler Arctic Cooling nu-ştiu-ce TC - 60 RON
- Tbred A, deci o/c cam deloc, merge totuşi cu FSB la 166 MHz şi multi scăzut
Cam toate T-bred 1700+ A0 mergeau fără probleme la 1800-2000 MHz (de la 1466), deci aproape de cât realiza un B0. Na link. :tongue:
 
Eu n-am reuşit decât 1,6 parcă, poate cu răcire mai bună, sursă şi ceva voltaj o merge şi mai mult.
 
Daca ai testat pe placa aia de baza normal ca nu ai reusit mare lucru, nu ai AGP Lock si nici chipset-ul nu era senzational la treaba asta. In fine, nu cred ca are prea mare importanta in august 2007...
 
Memoria s-a dat. Şi era de fapt DDR400, le-am încurcat eu.

Cine ia mai multe produse are reducere.
 
5. 2 x 512 MB SO-DIMM DDR2 PC5300 (667 MHz) Samsung - 130 RON
- scoase dintr-un notebook Dell. Practic nefolosite, upgrade-ul a fost făcut la cumpărare.

Contact pe PM.

80 lei. Restul le donez pentru că ocupă loc degeaba. Dacă e cineva interesat, am şi un CRT de 17" AOC 7KLR+ în stare bună (trebuie să verific - dacă e cineva interesat).
 
Cat vrei pe respectivul CRT? Am unul al carui tub se vede absolut perfect dupa 6 ani de utilizare intensa, dar are ceva scurt pe undeva, imi tot prajeste tranzistorul final. Lenea ma impiedica sa remediez problema, asa ca vreau altul :biggrin:.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top