Vand kit AM2+, RAM si sursa - cu garantie

Status
Not open for further replies.

bausto

The year of grace, 2007
Kitul este format din placa de baza Gigabyte GA-MA78GM-S2H Rev. 1.0 (mATX, grafica integrata HD3200, porturi VGA/DVI/HDMI, eSATA) si un procesor Athlon X2 BE-2400 (box, 2,3GHz, 45W, 1,25v, stepping G2, rece ca gheata :smile:).

RAM – 2x512MB DDR2 533 Kingmax + 2x256MB DDR533 A-Data.

Sursa – Chieftec GPS-400AA-101A (400W, fan 120mm, active PFC, conector 24pin, 6 pin PCIe, etc.).

Placa de baza si procesorul mai au 1 an respective 2 ani garantie (ambele au cam un an vechime) si vin cu pachetul complet (cutii, CD-uri, manuale, cooler procesor, alte cabluri si maruntisuri). Au mers cu FSB 230MHz (deci peste 2600MHz la procesor) cu voltaje default (nu cu memoriile de mai sus :smile:).
Sursa mai are garantie pana in Decembrie 2009 (deci inca vreo 5-6 luni). A fost folosita mai putin de 2 ore, pentru cateva teste, apoi a fost pusa la loc in raft (sursa de backup - cred ca nu are fir de praf pe grilaje sau fan).
RAM-ul vine fara garantie.
Sunt ideale pentru un HTPC (componente reci, silentioase, consum mic).

Preturi:
Placa de baza – 250lei
Procesor – 200lei
Sursa – 120lei
RAM – 50lei sau bonus cui ia kitul si sursa - astea pleaca la sfarsit pentru ca altfel chiar nu o sa am ce face cu ele.

Placa de baza si procesorul in principiu pleaca impreuna sau in acelasi timp la cumparatori diferiti (asta ca sa le pot totusi folosi intr-un sistem in ideea in care una din componente nu prezinta interes). Acum stau toate frumos in cutii si asteapta cumparatorul.

Ma intereseaza si schimb dar in nici un caz tot cu placa de baza/procesor/RAM/sursa/harduri. M-ar interesa o placa video pentru care pot sa ofer la schimb si o combinatie intre ce vand aici si procesorul asta (Phenom II X2 550 - 3,1GHz, garantie 3 ani).

Contact aici sau pe PM.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Back
Top