Vand Intel G3220 LGA1150, Sapphire HD 6850 1GB, HIS HD 5550 Silence, Intel PRO/100 M

Cosmin_C

melomaniac
Curatenia de toamna a adus la vanzare urmatoarele componente:

1. CPU Intel Pentium G3220 3ghz, Socket 1150 (Haswell) + cooler original Intel nou-nout. Posibil sa mai aiba cateva luni de garantie, dar la cat de rar/greu se strica procesoarele nu stiu daca conteaza.
Link specificatii producator: http://ark.intel.com/products/77773/Intel-Pentium-Processor-G3220-3M-Cache-3_00-GHz
Pret: 150 RON

2. Placa video Sapphire HD 6850 1GB, coolerul original facea urat asa ca l-am schimbat cu unul de la un MSI HD 7850 care se potriveste perfect si raceste impecabil. Unul din conectorii DVI are un mic defect fizic (poza atasata) si nu stiu daca merge, dar prin celalalt DVI, HDMI si Display Port merge perfect.
Link specificatii producator: http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=A76124BC-FD28-4C45-B14A-4A1BB95F16E7&lang=eng
Pret: 200 RON

3. Placa video HIS HD 5550 Silence, racire pasiva, poate decoda DXVA orice film 1080p si rula si ceva jocuri mai vechi. Conectorul VGA a fost scos de mine pentru ca era intrerupt, nu afisa o culoare deci era inutilizabil. Pe DVI si HDMI merge perfect.
Link specificatii producator: http://www.hisdigital.com/un/product2-545.shtml
Pret: 60 RON

4. Placa de retea Intel PRO/100 M. Dupa cum se vede in poza, arata ca noua, merge, nu stiu ce altceva sa mai spun si nici nu stiu cat mai costa asa ceva, dar ocupa loc degeaba in dulap.
Pret: 20 RON ?

Cateva precizari, cu exceptia procesorului, celalalte componente au stat in ultimul timp in dulap (HD 6850 aproape un an, HD 5550 vreo 2 ani, placa de retea cel putin 3 ani) asa ca, pentru conformitate, toate produsele au 48 ore garantie verbala in care clientul poate testa produsul si razgandi. Tot din acest motiv - plus comoditatea - momentan exclud posibilitatea de a trimite in provincie.

Pentru alte detalii va stau la dispozitie pe thread sau mesageria privata.
 

Attachments

  • SALEPIC1.jpg
    SALEPIC1.jpg
    154 KB · Views: 35
  • SALEPIC2.jpg
    SALEPIC2.jpg
    174.3 KB · Views: 36
  • SALEPIC3.jpg
    SALEPIC3.jpg
    53 KB · Views: 35
Preturi prea mari sau prea putini oameni activi pe XF ? Hai sa aflam. :biggrin:

In urmatoarele 24-48 de ore preturile scad in felul urmator:

1. 100 RON
2. 150 RON
3. 40 RON
4. 10 RON

Daca nici acum nu se dau o sa le pun la vanzare si pe alte forumuri, la preturile initiale.
 
Habar nu am daca preturile sunt mici sau mari, cand am citit lista nu am vazut nimic care sa imi starneasca interesul (nu exista o nevoie) si am trecut mai departe. Si la 1/4 din pret situatia e aceeasi - elasticitatea cererii in raport cu pretul in cazul meu e aproape nula :smile:
 
Vreti oameni noi? Vreti inghesuiala? Vreti sa banati bizoni ca pe vremuri? Aducem!!! :tongue:
 
Nu pls :biggrin:
Cosmin_C, fix ce a spus adi. Daca strecurai si ceva audio (amplif, boxe etc) poate ma interesa. Macar un cablu de vreo 5 metri :biggrin:
 
Punctul 3 a ajuns la Quark, Placa video HIS HD 5550 Silence.
Procesorul cred ca nu-l mai vand, am gasit ceva de facut cu el dar daca primesc o propunere concreta ma voi gandi.
Punctul 2 ramane la vanzare, Placa video Sapphire HD 6850 1GB, la 150 RON.
 
Nu mai e nimic de vanzare din lista originala, deocamdata am lichidat toate vechiturile.

Alde VooDoo3 si Creative Live nu se pun la socoteala. :biggrin:
 
Pe AGP. Este exact placa pe care am folosit-o la primul meu calculator, nu am vandut-o niciodata. Nu am avut calculator inainte de Celeron 333mhz si Voodoo3 ca nu avea cine sa-mi cumpere, asa ca atunci cand le-am luat (cu banii adunati in primul an de munca) am tinut cu dintii de ele.

Live-ul a aparut cativa ani mai tarziu, dar si ala e tot fix exemplarul cumparat de mine la momentul respectiv.
 
Citind acum in spate imi dau seama ca nu am fost destul de clar in exprimare. Deci voodoo-ul si creativu' NU sunt de vanzare, au valoare sentimentala mare. Cand le-am mentionat ma refeream la faptul ca mai am vechituri, nu ca as vrea sa le vand. Le am si o sa continui sa le am. :biggrin:
 
Back
Top