Vand/donez/lichidez

ipman

Membru Senior
Asta e doar inceputul, dar continua:

Asadar, se doneaza doua radiouri didactice pentru copii, asamblate si functionale, dar se pot dezasambla pentru a fi refacute.
Unul este de tip "galena cu dioda cu germaniu", in AM, celalalt este AM/FM cu doi tranzistori. Se alimenteaza din "clasicele" baterii de 9V tip PP.

Kit-urile de mai sus sunt de la Elenco/Maxitronix. Link la cere ca a expirat pana am dat submit.

Se adauga un snop de cabluri banana-crocodil si crocodil-crocodil, asemnatoare cu asta de la Velleman

Colorimetru Datacolor Spyder 2 Express, perfect functional, dar nefolosit demult. Vine cu cutia originala, 150ron.
 
Last edited:
Colorimetrul are software functional pentru Win 10? Daca da, il vreau eu.

Driver oficial nu exista pentru Win10. Merge in schimb cu alte softuri precum asta si asta.
Pot sa ti-l dau sa-l incerci si sa te joci in liniste cu el. Si daca nu merge, iti pot da altul sa-ti calibrezi monitorul/monitoarele, dar pe acela il voi lua cu mine in "pribegie".
 
Se adauga un aparat foto Canon 5D (originalul). Vine impreuna cu baterie, incarcator, ambalaj si manual, toate originale. Pe langa asta o baterie in plus.

O pereche de mufe IEC C13-14 de panou. Sunt mufele de la sursele PC-urilor, monitoare, imprimante, etc. Name your price.
 
Un adaptor de la Molex la 2xSATA, nou, in punga nedesfacuta. Name your price.
De asemenea, cablurile unei surse defecte, sunt Molex si SATA, AWG 18 la 60 de grade. Name your price.

Vine si randul unor jucarii radio.
Transceiver (statie radio) pentru 10m si CB, Magnum Omegaforce S45. 45W putere de emisie, intre 26 si 28Mhz, inclusiv sideband, Functioneaza impecabil. 999ron.
SWR-metru Zetagi HP201, intre 3 si 200Mhz, masoara si puterea intre 26-30Mhz, aproape nou, in cutie. 175ron.
Transmatch Zetagi TM99, la fel intre 26 si 28Mhz, 100ron.
O pereche de boxe active Behringer B215A, putere 450w fiecare, difuzoare de 15 inch. 999ron.
Mixer Behringer Xenyx 1204FX, 4 intrari de microfon, 2 de linie, aproape nou la cutie. 499ron.
Procesor de sunet Behringer Shark DSP110, anuleaza efectul de feedback, la cutie, 199ron.

Se mai adauga si o bicicleta de dama, Trek Skye S. Echiparea este Shimano Altus/Sys, saua este Bontrager , la fel si cauciucurile (26"), furca este Suntour XCT.
Nevasta cere 1700, ca ea e de vina ca n-o foloseste. Noua a fost pe la 2500.

Acvariu Juwel Lido 200. Are 200 de litri, vine cu lumini, filtru, incalzitor, corp de mobila suport, mincioc, mancare si pesti. Bonus hranitor automat si sifon pentru curatare originale de la Juwel.
 

Attachments

  • sata.jpg
    sata.jpg
    136.6 KB · Views: 41
  • skye1.jpg
    skye1.jpg
    433.2 KB · Views: 32
  • skye2.jpg
    skye2.jpg
    338.4 KB · Views: 34
  • skye3.jpg
    skye3.jpg
    200.2 KB · Views: 34
  • skye4.jpg
    skye4.jpg
    243.9 KB · Views: 34
  • skye5.jpg
    skye5.jpg
    461.6 KB · Views: 32
  • acvariu.jpg
    acvariu.jpg
    366 KB · Views: 28
  • acvariu2.jpg
    acvariu2.jpg
    208.6 KB · Views: 29
Bicicleta aia nu face nici 1000 de lei, a costat 2500 de lei doar pentru ca scrie Trek pe ea, in rest e o peetarda. Am cumparat pentru un nepot acum o luna o bicicleta din Decathlon mai bine echipata, inclusiv frane pe disc, cu 1200 de lei si garantie.
 
Totul este negociabil. Nu scrie nicaieri "pret fix". Exista si PM, exista si Whatsapp. Care e problema? :smile:
 
Nu e nici o problema, nu caut sa cumpar biciclete, dar nu cred ca stia nici ipman si nici posibile persoane interesate cam ce e cu bicicleta aia.
 
Nu stiu de ce ne certam, ca doar nu credeti ca folosesc o bicicleta mica de dama. Atat vrea nevasta, daca nu obtine atat se pune pe portbagaj si o luam cu noi, simplu.
Ce-mi apartine negociez cu mare placere, in limite de bun simt.

Cat despre calitatea bicicletei, nu spun decat ca e posibil ca majoritatea damelor sa nu dea mare branza pe ce consideri tu important. Nu ca n-ai avea dreptate, dar am vazut femei la care era important sa fie masina rosie, restul detaliilor nu erau interesante.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Neo
A ajuns OK, la mine. Sunt total prastie cand vine vorba sa il utilizez, pana acum pe 2 monitoare identice care aratau aproape identic am reusit sa ma joc pana nu mai seamana intre ele. Noroc ca e usor sa le duc la setarile de fabrica :biggrin:
 
A venit si randul acvariului. Marca Juwel, model Lido 200.
Are 200 de litri, vine cu lumini, filtru, incalzitor, corp de mobila suport, mincioc, substrat JBL pentru plante,mancare si pesti. Bonus hranitor automat si sifon pentru curatare originale de la Juwel.
1500ron.
Tineti cont ca e greu, nu gluma. Pestii cadou, cei care innoata.
 
Last edited:
Back
Top