Vand diverse (mai noi sau mai vechi) MB, CPU, mem, video, SCSI, LAN

Status
Not open for further replies.
130lei.
O sa iti spun cu siguranta maine sau poimaine daca e "liber". M-a rugat un prieten sa il testeze. Oricum, procesorul asta nu merge chiar pe orice placa de baza, din pacate. Pana acum a mers doar pe laptop si pe Abit IC7. Si am testat pe un ciorchide de placi (de aici si motivul vanzarii).

miahi, scuze. Acum am vazut. Al naibii pop-up care nu apare :smile:.
 
Salut, mai ai asta?

MB+AthlonXP+cooler - 120lei

Posibil sa stiu eu un client caruia i s-a defectat placa de baza, si care intreaba ce are onboard placa, daca are AGP, si daca functioneaza cu memorii DDR.
 
Pai am dat un link la placa de baza un pic mai sus. Este asta (vad ca Epox e down). Dar as prefera sa le dau pe toate la un loc, totusi.
 
Ok, nu-i nici o graba, omul mai are un calculator, i s-a defectat un Duron pe care nu il prea mai folosea, dar avand carcasa/sursa si 2x128 DDR plus monitorul de 17, nu era hotarat daca sa le expedieze pe balcon sau sa astepte poate gaseste o placa de baza de ocazie, sa mai vada cate un film pe vechiul calculator din cand in cand.
Daca te razgandesti imi poti da un pm sau eventual iti dau mailul lui.
 
Some more Sk. A si niste harduri.
spooky51, astept sa vad daca primesc ceva oferte pentru kit. Daca nu, discutam si pentru componente separate.
 
Nici o problema, multumesc, Omul nici macar nu e prea hotarat daca sa se oboseasca sa-si ia placa si procesor sau sa duca calculatorul in balcon. :smile:
 
SO-DIMM SDRAM 128MB+256MB s-au dat.
Placa video ATi 3D Rage II +DVD s-a dat.
Placa de baza Intel D945GNT s-a dat.
 
Pai alege 2 si da-mi pm cu modelele :smile:.

L.E. Pentru ca am primit mai multe oferte de la mare distanta este necesara o mentiune. Nu pot sa trimit in provincie pentru ca nu am deloc timp sa fac un drum la posta. Iar curierii cer, in general, mai mult decat fac multe din componentele pe care le vand. Se poate rezolva daca cel interesat are un cunoscut in Bucuresti care sa ia componenta de la mine si sa o dea mai departe.
 
Mai am o singura placa pe PCI, Matroxul de 2MB. bonzo_catalin nu a mai dat nici un semn si nici eu nu prea am mai avut timp de ele.

Schimb placa video FX5700 pe o alta placa video AGP mai slaba, de preferinta ATi, obligatoriu fanless. Ceva gen 9200SE.
 
S-au mai dat memoriile SDRAM (Marius, daca te mai intereseaza, mai am un SDRAM PC133 256MB CL2, acelasi pret ca cele de mai sus) si un kit Intel. La fel si toate placile video PCI si procesorul PIII.
 
bausto, tine-mi, te rog, Matroxu' PCI cu 2MB.

LE: cred ca am gresit erat temporala - vad ca topic-ul e din Dec 2007 ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top