Vând diverse componente - câteva piese de colecţie

Neo

The Good Doctor
Deci se vând aşa:

Pentium II 400MHz, nucleu Katmai, Slot1 - 15 RON

512MB SDRAM
- 2x128MB PC133 - 2x20RON
- 1x256MB PC133 - 35RON

Placă de bază Asus P3b-f - chipset Intel 440BX, slot1, AGP2x, puzderie de PCI, 2xISA, se poate overclocka din jumperi :biggrin: - 25RON

Placă de reţea SiS nujt ce PCI, merge oke 10/100Mbps - 5RON

HDD Seagate Barracuda 20GB perfect funcţional - 30 RON

HDD Quantum Fireball 20GB care ultima oară testat era funcţional, dar nu se înţelege cu placa asta de bază prea bine - 15 RON

Carcasă microATX HP Pavilion 8580C, cu sursă Delta 160W (reali, ţine fără probleme un sistem bazat pe PII-PIII cu GeForce II Pro, CD/DVD-RW; de notat că formatul sursei e mai mic decât o sursă standard ATX, adică nu merge în carcasa asta o sursă obişnuită; de asemenea, poziţia sursei e verticală, adică acoperă locul unde e procesorul montat) - 35 RON

Monitor Siemens Nixdorf 1705 17'' - ţine 1280x1024@75Hz, 1024x768@85Hz - 35 RON.

Aş prefera să scap de toate odată, la un preţ modic de 200RON, cui i se pare mult să zbiere.


Scanner Canon FB-620P pe port LPT; tehnologie LIDE, scanează excelent, e în stare excepţională, numai că nu mai am loc prin casă de 2 scannere, mai am şi un LiDE50 - aci nuj preţ, să zicem 100 RON, dacă vi se pare mult zbieraţi. Nu, nu ştie USB, poate ar merge cu un adaptor.



De ce le dau? S3 Savage 4 + Voodoo 2 le voi monta în sistemul principal de unde mă voi juca cu ele prin maşini virtuale cu MS-DOS şi Windows98. Mai puţin curent consumat, dacă-mi mai vine o regularizare de 200RON sar pe jeam :biggrin:
 
Fix aia e carcasa. Dimensiunile sursei nu le ştiu şi nu le pot măsura amu, sunt pe la munci. Aproximativ îţi pot spune că e mai mică cu ~1-2cm lungime şi mai îngustă cu 1-2 cm şi la înălţime cam 1cm decât o sursă normală. O să o măsor când ajung acasă.
 
Code:
 10cm_lăţime
        |       |
fan->|       |<--14.8cm lungime
        |       |
        |____ |

8.2cm înălţime

Astea-s dimensiunile, sper că te-am lămurit. E chiar mai mică decât am estimat :smile:
 
Nuj să codez, ştiu să dezenez :biggrin:

Invers 10 cu 8.2, lene să modific :biggrin:
 

Attachments

  • sursa delta.png
    sursa delta.png
    6.6 KB · Views: 26
Back
Top