Vand carcasa Antec si 4 HDD SATA

Status
Not open for further replies.

wirespot

Membru Senior
Vînd următoarele:
* Antec NSK6000 (deci fără sursă), 250 RON.
* 2x HDD-uri de 250 GB, 70 RON bucata.
* 2x HDD-uri de 320 GB, 90 RON bucata.
Preţuri negociabile.

Scopul este trecerea la o carcasă mai mică, preferabil mATX, respectiv 2 harduri de 600+. Momentan am pus ochii pe carcasa lui Cosmin_C şi o pereche de harduri noi de 800/1 TB dar dacă are cineva ceva la SH să-mi ziceţi vă rog.

A, şi dacă are cineva un header serial pt placa de bază, încă n-am reuşit să găsesc. :smile:
 
Discuri de 1 TB daca vrei am eu maxim doua bucati, daca te intereseaza discutam pe PM. Aveam si header serial pe undeva, daca il gasesc e al tau.
 
As vrea o rezervare la carcasa cu un pret final pe PM.

HDDurile ce sunt exact? M-ar interesa cele de 320GB daca ar fi WD AAKS.

Headerul ma jur ca am uitat de el, cand ajung acasa saptamana urmatoare promit sa-l caut :biggrin:
 
Hmm, carcasa lui Cosmin_C nu are sursă normală... :frown: Trebuie să văd ce găsesc. Sugestii pentru o sursă decentă, cît mai mică, cu sursă normală, un ventilator de 80mm pe undeva şi loc pentru 2x harduri de 3.5? Eventual şi sloturi 5, pentru suspendare...

Aveţi PM.
 
Stiu ca acest post imi va sabota vanzarea dar nu ma pot abtine. :biggrin: Eu am ochit niste carcase Inter-Tech si/sau Vento de aici care indeplinesc multe din conditiile cerute.
 
Din păcate cred că scot carcasa de la vînzare pentru că alternativele de înlocuire sînt absolut oribile. :frown: Rămîn în discuţie hardurile.
 
OK am măritat pînă la urmă carcasa, rămîn valabile hardurile, preţurile mai pot scădea niţel dacă e nevoie.
 
E vorba de:
* Maxtor 320GB STM3320820AS
* Seagate 320GB 7200.10 ST3320620AS
* Seagate 250GB 7200.10 ST3250620AS
* Samsung 250GB SP2504C

Neo, din păcate nu-s WD.

Stare bună pentru că le-am ţinut pentru stocare de date deci nu-mi permiteam să nu fie bune. Multe ore de funcţionare pentru că au făcut parte dintr-un NAS.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top