Vand carcasa Antec NSK3480

Status
Not open for further replies.

Thor

Membru Junior
Manual
Review

Vand carcasa micro-ATX Antec NSK3480, fara sursa, fara accesorii.

Este bine construita, solida, poate adaposti un sistem silentios, dar nu e foarte incapatoare.

Am modificata-o putin, adaugand niste gauri in backplate pentru un wire-management mai ok si am adaugat burete in panoul din fata si compartimentul superior pentru insonorizare.

Are montat un ventilator Antec TriCool 120mm in spate si un Nexus de 92mm in fata.

Un singur panou prezinta o zgarietura minora, restul sunt ok.

Poze

Livrare: de preferat Bucuresti, fiind destul de grea.

Contact: PM/0734.84.99.20

Pret: 150Ron
 
Last edited by a moderator:
Arată bine, eu mă străduiesc să scap de un Silverstone mATX de câteva luni bune. L-am împachetat și l-am plasat într-un colț din debara în cele din urmă :smile:
 
Bump, nu o vrea nimeni? Chiar as dori sa eliberez locul.

Schimb si cu o carcasa no-name, dar cu ceva mai multe bay-uri de 3.5" si o diferenta simbolica.
 
Există NSK4400, care seamănă foarte mult, dar e ATX. Asta nu are suficiente sloturi de extensie ca să-ți încapă o placă ATX (are doar 4, ATX are uzual 7).
 
Seria 3400 are 2 bay-uri de 5,25" și un singur hard disc de 3,5" montat la baza carcasei (posibil să incomodeze vreo placă mai mare din ultimul slot). Sursa și bay-urile de 5,25" sunt oarecum separate de restul carcasei, deci poți pune un airflow separat pentru niște discuri și sursă. Cablurile de alimentare trec printr-o fantă laterală în corpul carcasei, care e răcită de un ventilator de 12cm. Ca particularitate, carcasa se deschide demontând întâi prin capacul superior, apoi panourile laterale. Încape doar microATX.

Seria 4400 are 3 bay-uri de 5,25" și încape o placă ATX, iar seria 5400 are 4 bay-uri de 5,25".
 
Va rog sa inchideti threadul momentan - va fi promovata temporar ca si carcasa pentru NAS.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top