Vând 2x512MB DDR400 Corsair ValueSelect 2.5

Status
Not open for further replies.

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Exact cele de aici. Din câte îmi amintesc, sunt 2.5-3-3-8, ţineau CAS 2 la 200MHz, 2.5 de pe la 215MHz şi 3 de pe la 240MHz. Nu mai au garanţie, sunt memtest-stable pe AN8 Ultra.

70 de lei împreună.
 
Corsarii lu' Miahi i-am luat eu. :smile: In locul lor scot la vanzare ce se vede, 30 RON bucata. Le-am folosit la 200MHz 2.5-3-3-7 la tensiune standard. Mai mult nu stiu ce pot. Pe mobo-ul meu (ASRock nForce2 raid) NU se pupa dual-channel de nicio culoare, de asta le-am schimbat.

UP!
 

Attachments

  • ddr400.jpg
    ddr400.jpg
    173.9 KB · Views: 28
2x512, unu CL3 (Kingmax) si unul CL2.5, cu pcburi proaste si care abia merg PC3200 si niciodată împreună. Satisfied? :biggrin:
 
PCB-uri proaste nu comentez (nu stiu ce inseamna), dar "abia merg PC3200" aici ai dat-o in bara. Iar Kingmax-ul merge 2.5. Satisfied? :smile:

LE: evident ca le dau separat, de aia am si specificat ca in configuratia mea NU mergeau dual-channel.
 
PCB-uri proaste nu comentez (nu stiu ce inseamna), dar "abia merg PC3200" aici ai dat-o in bara. Iar Kingmax-ul merge 2.5. Satisfied? :smile:

LE: evident ca le dau separat, de aia am si specificat ca in configuratia mea NU mergeau dual-channel.

Cred că-ţi dai seama că glumeam. În afară de PCBuri care-s praf :biggrin:
 
Sa inchida cineva topicul asta deoarece s-au vandut. O sa deschid eu unul nou in curand, cu multe traznai spre vanzare, unde o sa bag si ddr-urile celelalte.

Multumim. :smile:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top