Ultimele jocuri cu care ne-am delectat - impresii

Ia-ţi un joystick. Musai.

Eu pun la saltea pentru Logitech G25 şi încerc să mă descurc cu gamepad de Xbocs deocamdată prin simulatoare, dar e stresant că nu există feeling :frown:
 
Mda, primul joystick cu IL-2 a fost o pocnitoare ieftina de la Genius. Horror.
Apoi mi-a luat un Logitech mai de Doamne ajuta si parca jucam alt joc. :smile:
 
Joystick "Sigma". 2 axe, 4 butoane, throttle. Pe gameport.
Sunt multumit de el. Singurul dezavantaj e ca n-are hat si force-feedback.
 
Want to buy soundcard mit gameporten, dar să fie ceva ok. Sincer ezit cu Xonar fix din cauza asta :frown:
 
Da-mi mai multe detalii:
Exclusiv pentru Windows sau faci si un DOS-box in calculatorul ala?
Vrei sa mearga si in WinXP?
Ai ISA?
Vrei si sinteza MIDI wavetable hardware sau iti ajunge FM-ul sau wavetable software?
Vrei mufe multe si variate?
 
Găsit un Riptide din fostul meu sistem, dar nu cred că o să meargă sub Vista, tot caut drivere încă.
 
Prototype - Un Assassin's Creed petrecut în New York, într-un viitor apropiat.
Ce-avem în joc:
- The main dude e o combinaţie între Hulk şi Spawn, adunaţi laolaltă: aruncă cu maşini, se transformă, zboară, distruge tancuri cu pumnii, all the good stuff.
- E amnezic (but of course!) şi trebuie să îşi recapete memoria.
- Toată lumea e împotriva lui, în afară de gagică (nu se putea fără!), ergo se bate cu mutanţii (viruşi, genetică, alea-alea) şi cu militarii. Şi-i face pe toţi, ovcorz.
Jocul e action toată ziua (şi noaptea), nu se găsesc bugs (deocamdată), recomand.
9/10 din punctul meu de vedere :smile:
 
Am încercat să joc Dungeon Siege 2, dar nu mă împac deloc cu grafica. Interesant cum poţi să faci un joc din 2005 să pară mai vechi decît unul din 2002. Cel puţin meniul ăla îmi dă frisoane.

Şi pentru că tot veni vorba de naşpa, nici la Red Alert 3 n-am rezistat mai mult de 5 minute. Mai bine joc Dune 2000. :goofy:

Asta a fost introducerea... Poate cineva să-mi recomande un ARPG decent, şi ca gameplay, şi ca grafică, şi ca cerinţe?
 
Cui i-a placut Call of Juarez, nu trebuie sa rateze Call of Juarez 2: Bound in Blood. Intens, insa scurt, se merge pe ideea de actiune de calitate decat pe cantitate (are si el belelele lui, mai ales la dueluri, insa cu un pic de antrenament si un mouse bun cam orice duel poate fi rezolvat din 1-2 incercati). Merita jucat de orice pasionat de FPS-uri si nu numai, e o experienta placuta, la care visam toti, cand eram mici si citeam Karl May sau altele asemenea.

LE: mi-a placut mai mult Dungeon Siege 1. Vrei ARPG? Diablo II, Titan Quest, Sacred (1, ca 2 e varza totala).
 
Last edited:
Io m-am pricopsit cu un Xbox360 si primul lucru pe care l-am facut a fost sa ma infig in Fable 2. Un joc excelent, cu o atmosfera foarte bine creata si o poveste decenta. Singura problema o reprezinta consola in sine. Nu-mi place deloc joaca cu controller, sunt mult prea obisnuit cu tastatura+maus. :frown:
 
Blade Runner
Actiunea jocului se petrece in paralel cu cea din film. Atmosfera este aceeasi, locatiile sunt in mare parte aceleasi, apar si personaje din film si finalurile sunt de asemenea excelente - 6, dintre care 2 in stilul Blade Runner, adica fuge cu fata :smile: .

Este un joc de tipul point&click. Rezolutia e mica dar decorurile sunt excelente si jocul este mai mult decat jucabil, chiar si daca tocmai ati iesit din FarCry.
 
Back
Top