Ultimele jocuri cu care ne-am delectat - impresii

Crysis-ul e chiar f ok. AI-ul are momente cand e al naibii rau si cand e slab! :smile:
Imi pare rau ca nu se prind unde esti daca iti bate soarele din spate si se vede umbra pe jos. :biggrin:
 
Frontlines: Fuel of War, un shooter destul de bunicel, pacat ca e prea scurt...l`am terminat in ~5 ore de jucat non stop. Va recomand sa`l jucati la hard, pentru ca altfel poate parea prea simplu.
 
The Witcher. E al treilea RPG pe care îl joc, după cele două KotOR-uri (presupunând că Psychonauts nu se pune). Poveste cu ceva urme de originalitate, teritoriu destul de explorat, quest-uri multe, mari, mici, alambicate, după gust. Îmi place umorul sec al personajului principal şi neglijeul aproape tranparent al lui Shani. Pe scala mea ia un 8/10.
 
WTF? faci muzica cu nave spatiale?
E naspa rau. Numai tehno are?

Tipul asta are un stil diferit de a juca: ocoleste in mare masura bucatile "de cascaval". :biggrin:
 
Într-un final am reuşit să termin The Witcher, pomenit un pic mai sus. Inovativ pe alocuri, captivant, destul de mult fornication pentru un RPG, grafica foarte bună în majoritatea locaţiilor (vezi The Fields şi ceri pe loc concediu :smile: ), merită jucat de orice amator de RPG şi chiar şi de un jucător ocazional cu menţiunea că cere totuşi resurse peste medie - 2 GB de RAM, procesor mai nou de 2 ani şi placă video minim 8600 GS sau echivalentă.
 
Bioshock, COD 4, bune jocuri. Acum joc Crysis care e destul de ok si ruleaza bine pe compul meu cu 2 GB DDR2, E4400 si GeForce 8600GT la detalii medii.
 
Last edited by a moderator:
Acum vreo doua luni au scos si un mini-expansion cu ~50 de masini noi si cateva showroom-uri; acum avem Porsche (aka RUF), Lexus si o multime de producatori independenti, majoritatea europeni. Din ce lipseste in continuare, BMW, Toyota si Mitsubishi ma dor cel mai tare; chiar si cu lipsurile pe care le are, nu mi-a mai placut asa mult un joc de masini de la NFS Porsche... acum sa vedem cum o sa fie GRID ca varianta demo mi-a mancat cateva nopti.
 
GRID e fain, chiar foarte fain, mi se pare cel putin la fel de reusit ca si TOCA Race Driver 3, si mult peste ultimele NFS-uri. N-am jucat inca foarte multe curse, insa as zice dupa impresia lasata pana acum cum ca ar merita sa pierzi cateva nopti cu el... :wink:
Alt joc care imi mananca o tona de timp in perioada asta este Assassin's Creed, care mi se pare foarte reusit, chiar daca la un moment dat incepe sa devina repetitiv. Povestea, libertatea de miscare, detaliile lumii uriase in care umbli, etc, toate il fac foarte atractiv. Si partea buna e ca e si ieftin, e 109 RON, pe care si-i merita cu varf si indesat. :smile:
 
Ce a adăugat expansion-ul (TDU):
  • Alfa Brera
  • Audi RS4 quattro Saloon
  • Audi S6
  • Chrysler Crossfire® SRT-6 coupe
  • Chrysler Crossfire® SRT-6 Roadster
  • Dino 246 GT
  • Dodge Challenger RT
  • Dodge Charger Super Bee
  • Dodge Viper SRT-10 coupe
  • Edonis
  • Ferrari 250 GTO
  • Ferrari 308 GTS Quattrovalvole
  • Ferrari 512 TR
  • Ferrari 612 Scaglietti
  • Ferrari Challenge Stradale
  • Ferrari F40
  • GM (Cadillac®) Cien™ Concept
  • GM (Cadillac®) CTS-V™
  • GM (Chevrolet®) Corvette® C1 1957
  • GM (Chevrolet®) Corvette® C6™ Convertible
  • GM (Chevrolet®) Corvette® Stingray™ Convertible 1971
  • GM (Saturn™) Curve™ Concept
  • Holden Efigy Concept
  • Kawasaki Ninja ZX-12R
  • Koenigsegg CCR
  • Lamborghini Countach 25th anniversary
  • Lamborghini Gallardo Coupe
  • Lamborghini Murciélago Roadster
  • Lexus GS 450h
  • Lexus IS 350
  • Lexus LS 460 L
  • Lexus LS 600h L
  • Lexus SC 430
  • McLaren F1 GT
  • McLaren F1 LM
  • Mercedes CL CLK GTR
  • Nissan Skyline GTR R34
  • Noble M400
  • Pagani Zonda C12S Roadster
  • RUF RGT
  • RUF RK Spyder
  • RUF Rt 12
  • RUF Rturbo
  • Spyker C8 Spyder
  • Spyker C8 Spyder T
  • TVR T440R
Probabil că firme ca BMW și Toyota lipsesc din motive de copyright. Eu de TVR nici nu auzisem până acum, dacă mașinuța se comportă ~la fel ca în joc...i like it. E urâtă dar rupe asfaltul. :biggrin:
 
Back
Top