Ultimele jocuri cu care ne-am delectat - impresii

Am mai spus, cred: 3.60/3.61 nu știu să poată fi modate.

Vis-à-vis de numele discuției: eu mă delectez acum cu StarCraft II, campania, și încerc să învăț jocul. :biggrin: Nu m-a prea prins (nici acum niște mii de ani cînd jucam Broodwar), dar cred că motivul e că tot pierd. :biggrin: Altfel, îmi place, e foarte mișto cînd termini o misiune sau ai tone de armată. :tongue:

Pe consolă, tocmai ce-am terminat campania single-player a CoD: MW2 și acum joc Spec Ops, deși e cam greu singur (nu vrea nimeni co-op? :biggrin:). Mi-a plăcut foarte, foarte mult campania și misiunea Sniper Fi de la Spec Ops.
Alternativ, mai joc DiRT (primul), tot pe consolă, la ăsta n-am prea progresat.
 
Nu m-a prea prins (nici acum niște mii de ani cînd jucam Broodwar), dar cred că motivul e că tot pierd. :biggrin:

Mai știu pe cineva la fel ca tine :biggrin: Voi nu prea realizați că nu aveți cum să ajungeți buni dacă nu jucați cu oameni buni, iar faptul că pierzi e un bun indicator că ăia sunt buni :biggrin:
 
Recunosc ca joc world of warcraft, si de multi ani buni. SI nu numai, orice joc nou, hat pe el. Din pacate am placa video naspa dar sper la una noua vara asta.
 
Humble Indie Bundle 3.

Pentru cei picați din lună acum 3 minute: plătești cât vrei (da, poți plăti și 0$ dar ar trebui să fii chiar... mă rog) pentru 5 joculețe foarte faine, DRM free.
 
DiRT3
Ah, am spus că are ca mod de joc Gymkhana? :biggrin:
Culmea, tocmai Gigipana asta face DiRT3 sa nu fie de 10+. Nashpa, ma chinui sa trec cat mai repede de nivelurile de genul asta, inapoi la curse care mai au o logica ne-manelistica. Ahh, si meniurile, meniurile sunt total idioate, blinga blinga blinga... si am uitat timpii uriasi de incarcare si comentariile cocalaro-penibile din joc...
 
Hai mai ca nu e manelist, intra omul pe autodrom, face burnout pana ajunge sa ruleze pe jante, se duce apoi la terasa sa bea o bere, arunca telefonul scump pe masa sa nu se sparga geamul in buzunar si zice ca tocmai a facut sport.

Si apoi moare cu arterele sclerozate, ca sportul asta e facut de masina, nu de pilot.
 
Nu vă pune nimeni să-l jucați, dar mie-mi sună a strugurii sunt acri că "frate nu pot să trec de nivelu' ăla". Care nivel este clar manelist dacă-ți rupi cauciucurile pe autodrom :lol:

Un pilot de Formula 1 pierde între 2 și 3 litri de apă, un pilot de raliu nu chiar așa mult, dar tot pierde din greutate. Cine spune că ăla nu e sport n-a stat nici măcar pe locul din dreapta într-un Evo IX condus semi-sportiv :wink:

Obvious troll is obvious.
 
sportul asta e facut de masina, nu de pilot.
FFS :smile:P), eu depun un oarecare efort si cand ma joc LFS cu volanul cu force-feedback. Prespun ca dintr-o masina adevarata ai iesi nitel obosit dupa asa ceva, daca nu faci asta in fiecare zi. :smile:
 
Neo, ce face nenea ala in masina e un sport cu motor care se incadreaza undeva la limita definitiei sportului (care presupune exercitii fizice - think fotbal, atletism, etc.). Dar cu siguranta isi petrece mult timp in sala de forta facand sport adevarat.
Complex de exerciții fizice și de jocuri practicate în mod metodic, cu scopul de a dezvolta, de a întări și de a educa voința, curajul, inițiativa și disciplina; fiecare dintre formele particulare, reglementate ale acestei activități.
Cu alte cuvinte, faptul ca eu joc WoT se pare ca se incadreaza si mai bine in definitia sportului ca joc practicat metodic. Si daca joc 2-3 ore intr-o camera fara AC s-au dus si aia 2l de apa :biggrin:.
 
Eu inteleg sporturile cu motor cand iese din ele si ceva utilizabil pentru omul de rand, gen tehnologii, metode de proiectare, aliaje sau combustibili noi, dar din ruptul cauciucurilor prin burnout sau din batut cuie in geamuri nu vad nimic sportiv precum nici din concursul de scuipat tutun pe distanta cat mai mare.

PS. Si eu am pierdut din greutate cand stateam pe locul din spate in avion si erau turbulente, nu stiu exact cat ca nu m-au lasat sa cantaresc punga, se pune ca sport? Si a mai fost si lipsa poftei de mancare inca o jumatate de zi, am mai slabit inca 1 kg din asta.
 
Neo, ce face nenea ala in masina e un sport cu motor care se incadreaza undeva la limita definitiei sportului (care presupune exercitii fizice - think fotbal, atletism, etc.). Dar cu siguranta isi petrece mult timp in sala de forta facand sport adevarat.

This.
 
Din cate imi aduc aminte se zicea ca pilotii de F1 sunt printre cei mai completi sportivi din lume, sau ceva de genul asta. :biggrin: In orice caz, au destula enduranta si capacitate de efort incat sa ii faca de ras pe majoritatea fotbalistilor.
 
What is enduranta? Capacitate de efort? Probabil. Dar cred că piloţii sunt aleşi dintre cei mai firavi şi sfrijiţi ca să nu tragă la cântar, în greutatea maşinii contează orice kg. La fotbalişi ţine de ei înşişi cât şi cum pot să-şi alerge burţile, comparaţia nu mi se pare ok. Mi se pare rugby mai solicintant decât în fotbalul.
 
Din cate imi aduc aminte se zicea ca pilotii de F1 sunt printre cei mai completi sportivi din lume, sau ceva de genul asta. :biggrin: In orice caz, au destula enduranta si capacitate de efort incat sa ii faca de ras pe majoritatea fotbalistilor.
Fotbalisti? Sa se compare cu astia, nu cu starlete TV drogate. Si nici aia din link nu au pretentii ca ar fi mari sportivi. Oricum, ca sa faci burnout cu BMW-ul ursulet prin parcari nu iti trebuie nici o conditie fizica, nu iti trebuie nici macar prea mult creier.
 
Fotbaliștii sînt ăia de-i laudă comentatorii că aleargă 10-12 km în 90 minute? Dacă da, nu trebuie să fii pilot de F1 ca să-i faci de rîs - some random dude will suffice.
 
What is enduranta? Capacitate de efort? Probabil. Dar cred că piloţii sunt aleşi dintre cei mai firavi şi sfrijiţi ca să nu tragă la cântar, în greutatea maşinii contează orice kg. La fotbalişi ţine de ei înşişi cât şi cum pot să-şi alerge burţile, comparaţia nu mi se pare ok. Mi se pare rugby mai solicintant decât în fotbalul.


Bwahaha, tu l-ai văzut pe Schumacher ce musculatură și ce constituție are? L-au arătat când se antrena, omul mergea pe bandă în timp ce exersa cu ganterele. Ca idee. Auzi, sfrijiți. ROFL.

Da, și piloții avioanelor de vânătoare sunt tot sfrijiți. Să nu tragă la cântar.

Frate, de unde le scoateți?
 
Back
Top