TV

La Samsung seriile cu J sunt din 2015, cele cu K din 2016. Tizen mai nou e mai bun. Seria 5xxx este entry level si panelurile is mai ieftine si cu compromisuri. Uita-te macar de la seria 6xxx in sus. La LG cele cu (U)H sunt de anul asta.

Trimis de pe al meu X2_Soul folosind Tapatalk
 
Ieri am vizionat pe TV "Marțianul" 4k. Cine spune că nu merită 4k, nu știe ce vorbește. :wink:
Urmează "Elysium".
 
Last edited:
Astea nu merg si cu alte TV-uri, nu? Ca am un Panasonic foarte fain si parca ar merge bine cu o astfel de tastatura...
 
Eu tot fără TV sunt, că nu mă pot hotarî, am rămas blocat pe LG ul ăla...
Nu are nimeni pe aici un LG de buget restrans, IPS, ca să-mi spună și mie dacă e chiar atât de odios vertical bandingul și DSE ul?
 
Din ce am citit tastaturile alea nu merg nici macar pe orice TV Samsung, doar pe anumite modele noi.
 
Eu tot fără TV sunt, că nu mă pot hotarî, am rămas blocat pe LG ul ăla...
Nu are nimeni pe aici un LG de buget restrans, IPS, ca să-mi spună și mie dacă e chiar atât de odios vertical bandingul și DSE ul?
Io am Panasonic si e beton. Asa ca ia vezi daca iti place asta. :goofy:
 
Astea nu merg si cu alte TV-uri, nu? Ca am un Panasonic foarte fain si parca ar merge bine cu o astfel de tastatura...
De ce nu iei Logitech-ul K400 Plus pe care l-am recomandat mai sus? Merge sigur și pe al tău. O tastatură grozavă, conformă bunelor review-uri ce le-am citit despre ea înainte.

Ieri am vizionat pe TV "Marțianul" 4k.
Urmează "Elysium".

Bunicele și filmele, deși puteau să fie mai riguroși, științific vorbind.
 
Unele LED-uri ieftine ale lor sunt făcute de Vestel, dar asta nu face din Panasonic marcă turcească. Mă-nșel? :capu:
 
Last edited:
Si eu am vazut destule Panasonic pe care scrie in clar "Made in Turkey". Asta nu inseamna ca Dreamer nu si l-a cumparat personal din Japan. :goofy:
 
Modelele 4k entry de la majoritatea producatorulor se cam fac la turci. LG si Samsung si le fac singuri, de restul nu bag mana in foc. Eu va spun 100% sigur de Horizon, Philips si Panasonic, le-am vazut deschise unele langa altele. Am vazut si Panasonic reparat cu placa de schimb de la Horizon, nici urma de diferenta. Mai trist e ca nici softul nu difera prea mult, adica unele functii/setari pe care nu le gaseam la Horizon nu au existat nici la Panasonic. :mda:
 
Nu are nimeni pe aici un LG de buget restrans, IPS, ca să-mi spună și mie dacă e chiar atât de odios vertical bandingul și DSE ul
Absolut deloc. Sunt cusurgiu in general, dar nu am observat nimic in neregula iar ce ai zis tu mai sus habar nu aveam ca exista :smile:
 
radul, ai grijă cu LG-urile buget şi "4k" de anul ăsta, căci folosesc paneluri RGBW (un pixel alb, numărat şi el), un soi de fake 4k. Ca rezultat: rezoluţie nema 4k, culori spălăcite, contrast prost etc. etc. E o înşelătorie de proporţii marca LG...
https://www.google.ro/search?q=lg+rgbw&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=DHohWJu3A4KQUdqSlvAL
Ca unul care adora LG şi ura (pe bune) Samsung, după documentare suficient de temeinică am ajuns până la urmă la "duşman", ceea ce îţi recomand şi ţie: Samsung e Calea. :biggrin:
 
Last edited:
Back
Top