Topic de donatii (componente calculator)

bausto

The year of grace, 2007
Am o gramada de maruntisuri care imi ocupa degeaba locul prin casa. Poate cineva chiar are nevoie de ceva de pe aici si prefer sa le dau decat sa le arunc. So here it goes:

2x32MB DIMM EDO 72BIT HP
1x64MB EDO
Inca vreo 3 module despre care nu pot sa spun mare lucru (unul e PC100).
Un VRM HP/Cpmpaq pentru Klamath
Controller SCSI PCI LSI Logic 53C810AE - 1 port intern + 1 port extern (ambele 50 pini) + cablu 50 pini.
Controller SCSI ISA Adaptec ADA-1505 - 1 conector intern 50 pini + un conector extern 25 pini + cablu 50 pini.
Allied Telesyn 10/100 AT-2500TX-V2
Allied Telesyn 10/100 AT-2500TX-V2 (un pic diferita fata de cealalta)
Compaq Netelligent 10/100 TX (Intel SB82558B)
Edimax EN-9130TXL Fast Ethernet PCI Card - 10/100
Surecom EP-320X-R-1 PCI 10/100
Surecom EP-320X-V1 PCI 10/100
Inca o placa de retea 10/100 chip PCnet Fast (nu stiu modelul)
Un JetDirect 200N LIO Printserver (paralel) sigilat
Un modul de monitorizare pentru UPS Liebert (RJ45/RS232)
Placa de sunet Yamaha (719-E S)
Placa video S3 Trio 3D 2x

O... chestie care pare sa fi fost la un moment dat un AP (of some sort). Are un Port RJ45 si o placa WiFi PCMCIA (chip AMD PCNet Mobile) Zoom 2Mbps cu un pigtail. Nu stiu daca mai am alimentatorul.

Pe masura ce ma impiedic de altele le adaug aici.
 
lapcat, cu posta e tare greu la mine :biggrin:. Nu prea am timp sa ma ocup de asta (adica programul postei nu prea coincide cu timpul meu liber). Dar daca te intereseaza ceva vedem cum rezolvam pana la urma. Poate stii pe cineva prin Bucuresti.

puterfixer, be my guest. Lista aia ar putea sa se actualizeze periodic. Si eu mai am una-alta de pus, dar nu am stat sa rascolesc toata debaraua.
Cine e interesat de ele sa dea un pm si in momentul ala ma uit sa vad ce mai am si ce am dat.
 
Nu, am mai discutat. Dacă ai drum pe la poștă (sau găsești pe cineva cu drum pe la poștă) pune-mi deoparte o placă video pe PCI și două plăci de rețea.
Am mai găsit pe forumuri componentele astea da' din păcate nimeni nu se obosește până la poștă pentru atâta lucru. :frown:
 
Pe moment cam tot ce aveam de dat a luat Pache intr-o sacosica alba de plastic :biggrin: (m-a scapat de sortat si cautat). Daca e ceva inutil pentru el poate apare inapoi pe thread. Sau poate mai rascolesc ceva pe-aci.
 
Am mai gasit ceva de dat. O "coperta" de protectie pentru tablet PC HP/Compaq TC1000/1100. Este practic o folie de cauciuc rezistenta care se prinde printr-o sina de carcasa tablet PC-ului si protejeaza displayul. Este accesoriu original (nu improvizat), mi-a ramas de la tablet si e in stare perfecta.

Deci daca are cineva nevoie de asa ceva astept PM.

L.E. Nu gasesc poze pe net :frown:. O sa incerc sa ii fac eu una.
 
Coperta e asta doar ca nu este decat partea incercuita in poza. Cealalta parte (ca o cutiuta) nu am vazut-o la ochi pana acum pentru ca nu a fost inclusa in pachetul original.
 

Attachments

  • portofolio.jpg
    portofolio.jpg
    14.2 KB · Views: 64
Back
Top