Test de viteză - Speedtest.net

Irelevant. N-o sa prinzi niciodata vitezele alea la un download obisnuit.
No shit. Am prins eu viteze de 250-300 KB/s la download de Windows 7 şi Office 2007 Updates. Bursts pe ici-pe colo până la 400 KB/s, asta cu modem de 3,6 Mbit/s, nici măcar de-alea şmechere de 7,2 sau 14,4 Mbit/s, cum sunt acum. În Braşov even.
Ce fel de dovezi vrei? Filmuleţ cu download? Screenshots?
 
Irelevant. N-o sa prinzi niciodata vitezele alea la un download obisnuit.

RDS Mobil (DigiNet), modem ZTE de 7,2Mbps am prins 5-6Mbps constant (raportat de softul de conectare), download efectiv de pe torrente 600-700KBps.
Trebuie sa mentionez insa ca viteze astea le prind doar dupa 1:00AM cand toata lumea doarme si probabil sunt foarte putini pe celula.
 
Hop şi io'

Uitaţi şi rezultatele mele aşa cum au fost cerute la începutul acestui topic:

NEW YORK:


BUCUREŞTI:


LONDRA:


TOKYO (Yokohama nu mai era?!):


ADELAIDE:


:hmm:
 
Lol, se pare că dacă deschid fereastra merge şi mai bine. Low-e rulz.

1062282955.png


d2.PNG
 
Odată ce am înfipt SIMul în HTC, merge cam așa:





Nu, nu vreți să știți cum mergea înainte. În sfârșit pot intra pe XF și să și văd threadurile :rotf:
 
Că tot e vorba de viteze p-aici: de ceva vreme (2-3 luni) mi-a scăzut uploadu' de la vreo 340-360 la cel mult 200-200 kB/s pe RDS, cu eMule, după-amiaza şi seara (nu ştiu cum e noaptea şi dimineaţa). Am experimentat şi direct, fără router şi tot aşa merge; mai e careva p-aici tot pe RDS şi să fi constatat chestia asta?
 
Prost? Am zis 2 MB/s nu Mb/s... Oradea-Oradea merge pe la 3..3,2 MB/s. Problema e uploadu' în afara reţelei, dacă a scăzut peste tot, numai în Oradea sau numai la mine :smile:.
 
Scuze, eu vorbesc din punctul de vedere al omului care are metropolitan de 100 Mbit şi s-a învăţat prost :smile:
...Şi unde mă mut o să am RDS, deci o să-mi scadă viteza metropolitană 5-fold :frown:
 
Si uite asa toti ne plangem de ISP, dar nimeni nu se plange de retarzii virusati, cu spyware & shit, care floodeaza reteaua si care te impiedica sa tragi cu 100 Mbps :smile:.
 
Back
Top