Tastatura ne-mecanica

Deci pă bune? Fix acuma după ce am comandat... ? :nervos:
 

Attachments

  • Screenshot 2022-05-27 at 18-51-38 Keychron K10 Hotswap Wireless RGB Tastatura Mecanica - Qwert...png
    Screenshot 2022-05-27 at 18-51-38 Keychron K10 Hotswap Wireless RGB Tastatura Mecanica - Qwert...png
    44.2 KB · Views: 24
  • Screenshot 2022-05-27 at 18-51-44 Set Taste Keychron OSA PBT Double Shot Negre - Qwertykey.png
    Screenshot 2022-05-27 at 18-51-44 Set Taste Keychron OSA PBT Double Shot Negre - Qwertykey.png
    30.3 KB · Views: 23
  • Haha
Reactions: Neo
taxon - ceva feedback? :biggrin: (vezi că am pus review mai sus în threadul ăsta).

Pai, cica " Heaven, I'm in Heaven, And my heart beats so that I can hardly speak, And I seem to find the happiness I seek ..."
Vorba vine "hardly speak", ca ieri a trancanit continuu despre "cit de satisfacator" se simte tastatura aia.
Sa ii dau un brinci azi sa ma lase si pe mine sa ating minunea, ca pina acum e in stare sa doarma cu ea in brate.
Mi-a promis ca azi scrie "o compunere in word" despre cit de minunata e.
Inca o data, multumim.
 
Stai asa, uite colea text de clasa a V-a:

"
Stimate Neo,


Iti multumesc pentru recomandarea facuta de tine. Tastatura Keychron K8 este una care m-a lasat cu gura cascata!

Pretul a fost putin mai mare, dar pentru aceasta calitate a meritat! In primul rand, sunt fericit ca aceasta e o tastatura 75%, deoarece am un birou foarte mic. In al doilea rand, imi place faptul ca este wireless, findca si cablurile sunt o problema pentru mine. Tastatura am luat-o cu switch-uri Gateron Red si cred ca suna si se simte minunat! Iubesc keycaps-urile, sunt facute dintr-un material catifelat, are Backlight RGB cu jocuri de luminite frumoase. Un lucru care nu imi place la keycaps-uri este ca ele sunt de doua nuante de gri, doar ca acest lucru de-abia se vede! Dar macar acum am un motiv sa iau keycap-uri noi… Luminitele se vad cam slab, doar ca asta nu e o problema asa de mare. Apreciez ca au inclus un keycap puller si un switch puller, doar ca switch puller-ul este foarte greu de folosit si cred ca va trebui sa cumpar unul mai bun.

In rest, aceasta tastatura este foarte buna si iti multumesc din nou pentru recomandare! De abia astept sa ii schimb switch-urile cu unele de la Akko!



Cu drag, Arisoscel."​
 
Last edited:
Deja e pe drum, impreuna cu inca un set de Akko Lavender si niste keycaps Artisans pe care pusese ochii.
Sa ii fie bucuria completa.
 
  • Love
Reactions: Neo
Piticul are clar gusturi bune, totuși :smile:

taxon tre' să-și facă griji atunci când o să caute keycaps cu două nuanțe de gri, exemplu:

qOZPSGU.png
 
Time for typing. :jump:
 

Attachments

  • WhatsApp Image 2022-05-30 at 1.56.27 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-30 at 1.56.27 PM.jpeg
    95.2 KB · Views: 25
  • Love
Reactions: Neo
La mine găsești high end stuff dacă te pasionează ideea. Pot face rost și de chestii mai ieftine cu împrumut :smile:
 
La mine găsești high end stuff dacă te pasionează ideea. Pot face rost și de chestii mai ieftine cu împrumut :smile:
OK, vorbim, thanks. Ca tastatura actuala de la birou incepe sa dea semne de oboseala si ma gandesc sa ma uit si la o tastatura din-asta, pe langa alegerea standard care ar Logi MX Keys.
 
Noah bun, m-am apucat de desfăcut tasta. Decente keycap-urile originale, da' şi mai faine alea ce le-am comandat separat.
Şi când m-am pus eu pe schimbat, brusc mi-am amintit că aveam ceva inele de cauciuc luate la vechea TT. Încercat vreo 2 taste, diferenţa este sesizabilă, aşa că ghici cine stă acuma să scoată tăte tastele la TT...

Cum curăţ inelele folosite? E pline de praf şi puf de mâţ. :huh:
 
Back
Top