Tastatura ne-mecanica

Neo

The Good Doctor
Sugar daddy
Noah bun, m-am apucat de desfăcut tasta. Decente keycap-urile originale, da' şi mai faine alea ce le-am comandat separat.
Şi când m-am pus eu pe schimbat, brusc mi-am amintit că aveam ceva inele de cauciuc luate la vechea TT. Încercat vreo 2 taste, diferenţa este sesizabilă, aşa că ghici cine stă acuma să scoată tăte tastele la TT...

Cum curăţ inelele folosite? E pline de praf şi puf de mâţ. :huh:

You don't. Diferența este sesizabilă la fel cum îți pui cock ring dar nu mai merge să intri balls deep.

Sau ce-a zis Adi :biggrin:

Edit: dacă chiar vrei să faci ceva cu efect bun, lube and film:

Stock typing test:

With foam in the case:

Same switches but lubed and filmed and with the foam still in the case:

Difference between lubed and filmed switches and stock switches (these are the exact same switches):

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
You don't. Diferența este sesizabilă la fel cum îți pui cock ring dar nu mai merge să intri balls deep.
Nu ştiu, n-am nevoie. :biggrin:

Nene, am citit review-u', nu mai tăt pune filmările. :smile: La desfăcut de switch-uri nu mă bag.

taxon

Membru Senior
Sugar daddy
Neo:
Apropo de filmari, urechea lui ala micu, arisoscelu, zice ca ai "un ecou" ceva pe acolo. Cica sa te uiti de unde provine, ori ca are camera ecou, ori ca e microfonul de vina ... Eu as banui ca blatul mesei poate introduce vreo rezonanta, dar nu i-am mai ridicat mingea la fileu ca iar e in stare sa ma trancane juma de zi pe subiectul asta.

Neo

The Good Doctor
Sugar daddy
Hihi :smile:

taxon - Da, masa este de vină în combinație cu camera în care am filmat testul, nu este biroul meu adaptat pentru typing tests - lista aici - am ajutat la review "în deplasare" :smile:

Nene, am citit review-u', nu mai tăt pune filmările.
:smile:
La desfăcut de switch-uri nu mă bag.
Nu toată lumea a văzut testele puse unele sub altele :smile:

taxon

Membru Senior
Sugar daddy
Uite aici ce poți să-i iei accesorii.

- un keycap puller bun cu fire cât mai lungi;
- switch remover decent ca ăsta;
- lube pentru switch-uri 205G0;
- lube pentru stabs nu are nevoie dacă iei Keychronul pentru că sunt lubrifiate excelent, dar să fie acolo merge XHT-BDZ;
- ulei pentru arcurile de la switchuri GPL 105;
- switch opener din aluminiu;
- filme pentru switchuri;

Crezi ca am scapat? Nu.
De abia am ajuns acasa din vacanta si m-a pus sa ii iau tot pomelnicul.
De cind tot biziie ca vrea, vrea, vrea ... dar de abia de acum o sa aiba si timp de bibilit.

Neo

The Good Doctor
Sugar daddy
Mă bucur mult că se bucură de hobby. Așa n-o să aibă niciodată bani de droguri :biggrin: