Tablete - de la diversi producatori

chrisTian

Membru
Ars Tehnica review pt. Galaxy tab 10.1. Lipseste slotul MicroSD complet si are baterie de 7000mAh - care nu se poate schimba.

whiskas

Chronic suicidal
Pe cît de mult îmi plac ideile de open și opensource, Android nu e (încă?) iOS la ergonomie și uzabilitate, oricît de mult îmi displace Apple din punctul de vedere al politicii față de consumator...

war4peace

Membru Senior
Da, Android se uzează mai uşor :smile:
Acu' sincer, am avut un HTC Legend pe mână şi mi s-a părut ţâţă de mâţă.
Depinde foarte mult de ce foloseai înainte şi cum e pasul de la A la B.
Dacă treci de la iOS la Android, poate pare un pas înapoi. Dar dacă treci de la Blackberry la Android sau de la Symbian la Android... e altceva.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Nu știu ce e așa beton la iOS. Poate singurul buton hardware care are atât funcția de OK cât și de o'shitgetmeouttathisapp. Mie chiar și Android 2.2 mi se pare foarte bun. Și da, am folosit și iPad (1) și iPhone (4).

whiskas

Chronic suicidal
Printre altele (pe care nu le enumăr acum că nu știu exact cum să le zic) e consistent și are design.
@war: Tradu tu usability (parcă am mai avut discuția asta, nu?). :tongue:

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
Daca nu exista traducere in romana pentru cuvantul "serendipity" inseamna ca pot sa ii spun cum am eu chef, de pilda "miere de albine"? Tocmai ca a mai fost discutia, daca nu ai echivalent in romana poti folosi cuvantul in engleza, asa cum se folosesc mirificele cuvinte din domeniu: computer, mouse, hard disk etc.

PigBrother

Membru Senior
Simplitate in utilizare? Ba chiar si ergonomie merge.

Usability is a subset of ergonomics and human factors that focuses on making things usable.

PigBrother

Membru Senior
De ce te miri, nimeni n-a inteles nimic din criza asta pana acum. D-aia o sa mai dureze :goofy:

Vad ca nimeni nu a intrebat referitor la zgomot/caldura asa ca intreb eu. Cat de tare se incing tabletele astea? Si cand se incing, intra in actiune vreun vent zgomotos de iti zbarnaie urechile? Banuiesc ca nu e regula generala si in principiu modelele mai scumpe ar trebui sa aiba racire mai eficienta, dar tot ar fi bine de stiut.

LNT

Meşter Strică-Tot
Sugar daddy
Tableta ca ventilator a văzut cineva? :biggrin:

chrisTian

Membru
Tu traiesti doar ca sa faci credite?
Adi, tu esti mereu serios ? Eu - nu.
Acum ar tb. sa imi plezneasca vena ca m-a ironizat Pigbrother. But neh, i'm born in romaless county.
buggsbunny29 - ipad are un strat dintr-un material care ti se pare rece la mana. (nu suficient de rece cat sa-ti racesti berea pe tableta). Si s-a inventat notiunea de throtelling la procesoare cand ating un prag de consum / de caldura. Deci niciodata nu o sa auzi nici un ventilator intrand in fibrilatie, ca la laptop.
Neo poate sa iti detalieze cu tableta lui Samsung, folosita zilnic, chiar si in tren. Eu doar am atins ipad vreo 5 minute, cat am lucrat pe ea.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Yap, confirm, nu se încinge. Decât dacă e aproape goală bateria și-o pun la încărcat :smile:

Top Bottom