Tablete - de la diversi producatori

Eu zic sa nu va mai contraziceti cu Neo. N-aveti cu cine. El traieste in alta lume. Este deja integrat in cloud.

Referitor la utilitatea transferului BT: este intr-adevar inutil. E mai usor sa scot cardul.
 
Trebuie sa recunosc, Dropbox e mai fun si mai rapid decat bluetooth, in plus merge si cu desktop-ul caruia nu m-am obosit sa-i pun un BT dongle.
 
Yup, using that one too :smile: De fapt aș putea spune cu mâna pe inimă că este best file manager pentru Android ever.

Eu zic sa nu va mai contraziceti cu Neo. N-aveti cu cine. El traieste in alta lume. Este deja integrat in cloud.

Referitor la utilitatea transferului BT: este intr-adevar inutil. E mai usor sa scot cardul.

AdMxa.jpg


cq0X9.gif


K03SE.png


fXVjc.jpg


cKFr2.jpg


kdBA1.jpg


wSS5n.jpg
 
De asemenea, am o maricica problema cu Google, mai exact nu le folosesc deloc produsele, ca principiu de viata, ceea ce inseamna ca as face un mare compromis sa iau o tableta cu Android :tongue:.

Pa mine m-ai pierdut aci, lucrezi la M$ or smth? Poate ma lamuresti si pa mine cum ii cu google si principiile de viata.

De asemenea, ca proaspăt posesor de iTelefon 5

Pana acuma erai doar un moron simplu, acuma esti iMoron (cinci) :biggrin:

Si ca sa nu fiu total OT, parca tre` sa scoata M$ ceva epic fail de tableta, pare perfecta pt tine, din moment ce te intereseaza mai tare sistemului de operare.
 
Pana acuma erai doar un moron simplu, acuma esti iMoron (cinci) :biggrin:

Si ca sa nu fiu total OT, parca tre` sa scoata M$ ceva epic fail de tableta, pare perfecta pt tine, din moment ce te intereseaza mai tare sistemului de operare.

Clar o să-mi iau Surface, la fel cum o să-mi iau Windows 8. Numai că nu :biggrin:
 
Pa mine m-ai pierdut aci, lucrezi la M$ or smth? Poate ma lamuresti si pa mine cum ii cu google si principiile de viata.
Styr said:
Nu tu, alalalt la care nu ii place nici Android nici iOS

Subtil.

---

Si Surface ar fi o varianta, intr-adevar, dar parca as astepta varianta Pro (arata mult mai bine pe hartie fata de RT). Sau Transformeru' cu Windows 8, ca vad ca si asta e pe vine.
Teoretic, o tableta Win8 cu tastatura e cel mai bun compromis pentru ce imi trebuie. Practic, dupa cum arata lucrurile, o sa fie cam dublu ca pret fata de ce aveam in gand initial. In plus, nu o sa ma arunc imediat dupa lansare, deci mai e ceva de asteptat pana atunci.

Cred ca optiunile ar fi un Transformer cu Android acum, sau ceva pe baza de Win8 peste cateva luni (un an?).
 
Nu, Surface nu este o variantă, este o chestie oribilă și ar trebui să te simți oribil doar pentru că te-ai gândit la asta :biggrin: La fel și Windows 8 :biggrin:
 
Din post-ul proaspăt al unui amic pe un blog de gadgeturi... De ce Surface are atât de multă stocare? Fiindcă doar sistemul de operare, ăla ciopârțit pentru tabletă, ocupă 12 giga, și să-i mai rămână și luzerului ceva. :biggrin:

Cred că Android te-ar coafa cel mai bine, nu ești obligat să folosești vreun serviciu Google pentru asta. Dar nu știu care tabletă te-ar ține cu adevărat câteva ore de utilizare; ecranele consumă multișor. Poate cele de 7" să fie mai longevive.
 
Dupa cum am zis initial, as prefera sa nu cumpar iPad.
Despre Suprafata nu stiu in ce masura ar putea cineva sa isi faca o idee (pe care sa o si arunce pe net) pana nu pune mana.

Sincer, eu m-as fi asteptat mai degraba la chestii de genu' "da ba asta, uite am eu o tableta cu Android/iOS si e asa si pe dincolo, nu mai ies fara ea din casa, dorm cu ea sub perna" etc. Va mai dau o sansa :tongue:
 
Păi așa îți pot doar repeta recomandarea acelui amic pasionat de gadgeturi: Evolio Aria. Eu am avut timp de 12 ore o tabletă Allview cu defect la ecran, iar la returnare mi-au sugerat să-mi dea mai bine banii înapoi decât înlocuire fiindcă au rată mare de defecte.
 
Dupa cum am zis initial, as prefera sa nu cumpar iPad.

Tot n-am înțeles de ce în afara faptului că ai anumite prejudecăți legate de iOS :smile: Bine, este și mai scumpă decât concurența, dar și construcția este mult mai solidă, ecranul este excelent, etc.
 
Din categoria cat mai ieftin aveti ceva recomandari?
Vreau sa cumpar o tableta ...minimala... pt un copil de 7 ani si nu sunt sigur ca n-o s-o sparga foarte repede, asa ca ieftin ar fi cerinta principala.

Evolio? Ebola?
 
Back
Top