Tableta. 800-1000 lei

Cosmin daca te ajuta cu ceva modelul original de la Raptor se cheama Cube U30GT 1.
Poate vreo 20-30 de poze cu un exemplar facut bucatele sa-mi dea vreo idee. Apropo, nu cred ca exista cu adevarat un "model original" ci un fabricant chinez specializat in OEM care fabrica tablete si alte chestii pentru diverse branduri. Numele scris pe sample-urile care le primim lunar este imposibil de pronuntat. :biggrin:
 
Ho-lee crap. De unde le fac ăștia rost? Pt. că sigur nu de la importator.
 
Asta e. Primesc cu stoicism suturi in koor dar ecranul de 10" si tastatura cadou au inclinat balanta in favoarea lui.
In afara de rezolutia cam mica pentru ecranul ala in rest pare cam echivalent cu Nexus 7.

Multumiri inca o data pentru brainstorming. :smile:
 
E doar o tableta, nu e un motiv suficient pentru comentarii post factum.

Distractie placuta si dupa o vreme sa spui la ce foloseste si cu ce software. Eu in afara de mail vad ca nu mai folosesc la aproape nimic tableta. Ba da, sa primesc notificarile si sa citesc noutatile pe FB cand ma joc pe PC :tongue:
 
Pai si tu nu te uiti sa vezi ce butoneaza? Sau vrei in 3 luni sa iti dea lectii despre subiecte adecvate varstei, gen pozitiile din Kama Sutra si de unde sa iti iei un joint?
 
Inca un pic si o s-o butoneze cind vine Mosu'.
Pina atunci inca o intrebare. M-am pomenit cu 200 lei cadou de la garaj de sarbatori si nu prea am pe ce sa-i cheltui asa ca ma gindeam la un card de memorie pentru tableta lu' asta mica in caz ca-si baga nspe joculete pe ea.
Bineinteles ca-s clei si la astea asa ca la ce m-as putea opri din oferta lor (vad ca mai mari de 32 GB nu au la garaj)?

Multam' ca de obicei.
 
Ca formă, da. Ca specificații, nu. Practic, HC e până la 32GB, XC de la 64 în sus. Un card HC o să meargă într-un slot care citește XC, dar nu și invers.
 
Intre timp tableta a fost folosita cu succes 10 zile pina cind a fost scapata pe jos. Ea functioneaza in continuare aproape la fel ca mai inainte dar are in plus o steluta formata din crapaturi intr-un colt plus o ditamai crapatura pe diagonala lucru care ma face sa cred ca ecranul LCD e teafar si nevatamat si probleme are numa' digitizorul care intr-o zona nu prea mai simte apasarile.

Am intrebat la garaj cit m-ar costa repararea ei in service-ul autorizat ca sa nu pierd garantia de 2 ani. Raspunsul este extrem de incurajator, 195 de euroi plus TVA. Cam atit am dat pe tableta cu tot cu tastatura de la oferta deci da, service-ul rulez. :capu:

So what's next? Unde dreq s-o dau sa mi-o repare fara sa coste cit una noua?
 
Mda, gasisem ceva de genu' dar deja pretul cu montaj cu tot suna cam descurajant.
Oricum e mai bine ca in service dar totusi numa' un digitizor sa coste aproape cit juma' de tableta cind adus direct din China costa intre 10-50 dolarei (banuiesc ca pretul e in functie de vapoarele cu ecrane pe care le cumperi :biggrin:)?
 
Nope. Am dat mail la ala gasit de cubul de gheata si mi-au zis ca ma costa 500 lei cu totul si acu' am dat mail si la astia ai tai Cosmine sa vad ce zic si ei.
In principiu vad ca tre' sa ma astept la un cost in zona 5-600 lei.
 
Back
Top