SW: TOR

Sună interesant, dar aș fi preferat sincer SW KotOR III în locul unui MMO. Star Wars Galaxies a fost un atât de mare fiasco încât nici nu merită amintit.

Ca să penetrezi eficient piața MMOurilor trebuie deja să vii cu ceva inovator. Nu sunt convins că TOR o să facă asta, mai degrabă o să meargă pe o mecanică a jocului relativ simplistă + profitat de pe urma KotOR cu tot ce înseamnă asta - lore, minipovestioare, storyline. Nu mai spun că storyline într-un MMO e relativ fail, nu de-aia te dai online într-un joc. Opinia mea hâc :smile:
 
Mai mult ca sigur ca-l voi juca cum am facut cu toate titlurile Bioware, singurul lucru care-l trage inapoi este faptul ca-i MMO. :biggrin:
 
Sună interesant, dar aș fi preferat sincer SW KotOR III în locul unui MMO. Star Wars Galaxies a fost un atât de mare fiasco încât nici nu merită amintit.

Ca să penetrezi eficient piața MMOurilor trebuie deja să vii cu ceva inovator. Nu sunt convins că TOR o să facă asta, mai degrabă o să meargă pe o mecanică a jocului relativ simplistă + profitat de pe urma KotOR cu tot ce înseamnă asta - lore, minipovestioare, storyline. Nu mai spun că storyline într-un MMO e relativ fail, nu de-aia te dai online într-un joc. Opinia mea hâc :smile:

Ioite ce spun baietii.
Evident ca o astfel de informatie trebuie insa luata doar asa, ca o informatie.
Sa speram insa ca cerintele NOASTRE vor fi satisfacute.
 
Opinia mea hîc e că orice fel de storyline îți îngrădește acțiunile, ceea ce într-un MMO e fail; chiar și un storyarc presupune să faci chestii predefinite. Backstory înțeleg, aia doar stabilește un cadru și ajută să te identifici cu ceva.

Aș menționa și că singurul MMO pe care îl practic are mai mult de trei pillars.

No offense intended, poate că SW o să fie uberjoc. :smile:
 
Well, a fost lansat astazi, dar nu poate fi cumparat din Romania, sau din orice alta tara mai putin dezvoltata din Europa. Nici macar versiunea digitala. F*ck you, EA.
 
Mda, m-am lovit și eu de problemă. Urât.

La gameshop văd că zice de precomandă pentru martie 2012 (wtf mate), iar la 3rd party-uri (ebay sau alte site-uri de access keys) nu m-aș risca. Soluții? Ne sunăm prietenii "de afară"? Deși am citit și ceva de carduri Ro pe care nu le acceptă la subscription. Dilemmas, dilemmas.
 
Am citit cum ca ar reveni pe "stoc" pe 22, dar nu stiu daca vor scoate si restrictiile pentru Romania. Vom vedea presupun...
 
Da, deci pe 23 aterizez în Buchales. SWTOR dacă vreți ediții retail aștept PMuri :tongue:
 
Dacă mai vrea cineva, pe 22 decembrie dimineața este ultimul moment când pot ajunge la magazin. Prețurile - normal - 39.99 lire sterline și collector's 129.99 lire sterline. Din păcate nu știu să fie mai ieftin prin alte părți (also dammit au Skyrim cu 19.99 ffs și-am dat 34 pă el).

Multiply by GBP price here și se rezolvă prin ING.

De asemenea, există și gamecard se pare de 60 zile la 18.99 lire. Dacă nu vă merg cardurile la subscription, think ahead. De asemenea, nu știu exact dacă jocul retail include 30 zile cum era la WoW vanilla, dar pot întreba mâine și vă spun. Mă rog, azi :biggrin:
 
Afaik au o lună de gametime inclus, dar am citit ceva cum că ar fi început automat pe 20 decembrie (sau s-a amânat pe 22, nu știu sigur). Don't quote me on it, though, am citit printre rânduri niște threaduri.

Dacă ai cum să verifici exact, please do.
 
Sunt zeci de oameni pe computergames care si-au precomandat jocul si-l joaca de vreo saptamana - early acces for pre-orders - asa ca cine dorea neaparat sa-l joace gasea o metoda sa-l cumpere pana acum...
 
Eu am vrut sa-l precomand de cand a inceput early access, dar n-am putut din cauza zoningului si am crezut ca o sa scoata tampenia asta la release. De asemenea nici prin cap nu mi-a trecut ca un joc digital poate sa se "termine". M-am inselat -_-
 
Sunt zeci de oameni pe computergames care si-au precomandat jocul si-l joaca de vreo saptamana - early acces for pre-orders - asa ca cine dorea neaparat sa-l joace gasea o metoda sa-l cumpere pana acum...

Cred că mulți dintre ei au luat keys de pe ebay sau alte site-uri obscure - cel puțin pentru mine - care nu inspiră nicio încredere, mai ales că am văzut și "clienți nemulțumiți" cu bani nereturnați printre ei.

În rest, și eu ca și SCViper, am zis că doar la preorder &co erau restricții și am așteptat cuminte data lansării oficiale. Nu e vorba de găsit metode, sunt sigură că se găsesc, dar mi se pare oarecum ridicol să alerg și să mă rog eu de ei să-mi ia banii și asta doar din niște motive relativ nefondate imo.
 
Sooo... I'm in, and loving it. :biggrin:

Niman (EU-PvP), Sith Empire. Avem și o mini-ghildă deja, naționalități, caractere și niveluri diverse. Get there ktnx. :biggrin:
 
I'm in as well, Neo a fost cel care m-a ajutat si ii multumesc din nou :biggrin:
Pana acum din lipsa de timp + plecat din Bucuresti m-am limitat la character creation (partea cea mai grea din joc pentru mine :biggrin:), dar in curand ma apuc incetisor de leveling. Gabriela, cred ca vin pe serverul tau, pana acum doar pe tine te stiu in joc :smile:
 
Back
Top