StarCraft II - Hell, it's about time.

The Heart of the Swarm expansion pack, covering the Zerg single-player campaign, and the Legacy of the Void Protoss expansion are expected to launch later this year, though no precise release date has been specified, yet. Knowing Blizzard-Activision, don't be surprised if that release target slips.

WHAT?
Nu ca ma deranjeaza sa am celelate campanii asa repede, dar Dumnezeule, ma asteptam sa mai dureze macar un an pana sa trebuiasca sa scot o caruta de bani pt Starcraft II. Plus ca vine Cataclysm... Serios, sunt un pic socat.
 
Nova. :smile:

Spoiler:

Cu Tosh trebuie să te infiltrezi într-o închisoare și să eliberezi prizonierii, care sînt de fapt subiecți ai programului Spectre. După care Tosh rămîne pe navă să antreneze alți Spectres pentru Raynor.

Presupun că celelalte campanii se vor concentra pe Xel'Naga. Cel puțin Zeratul despre asta tot abera în interludii.

PS: Eu n-am primit misiunea respectivă.

PPS: Doar n-o să mă apuc acum să cred ce zice Blizzard în legătură cu lansările.
 
Nea' Velkan, am găsit şi misiunea aia, apare în lista misiunilor (mă miram eu de ce am 25/26).
 
Doctorita. :smile:

Spoiler:

Daca alegi doctorita si nu protosii, atunci ajuti colonistii sa distruga un protoss mothership, iar apoi doctorita ramane pe planeta sa lucreze la o "cure" pentru infestarea cu zerg

Anyway, m-ati linistit cu celelalte campanii. Pe de o parte sunt trist ca e asa tarziu, pe de alta parte ma bucur ca nu dau banii acum :tongue:.
 
Teoria aia nu am inteles-o si nu pricep de ce s-ar intampla asa ceva, un link ceva cu vreo explicatie stiintifica? :eek:
Nu trebuie nicio explicatie stiintifica sau vreun link. Cu Vsync activat, front-buffer-ul placii video trebuie sa trimita numai frame-uri randate complet catre monitor, o data la 1.6 ms (pt monitor cu 60 Hz). La 45 FPS-uri (de exemplu), un frame complet se randeaza o data la 2.2 ms. Si cum nu poti trimite frame-uri randate pe jumatate (sau orice alt raport) catre monitor, front-bufferul retine un frame randat complet pana cand acesta se poate trimite catre monitor, sincronizat cu momentul refresh-ului. La 40 FPS, teoretic, ai putea sa trimiti doua frame-uri randate la fiecare 3 afisate, caz in care doua din trei frame-uri afisate vor contine acelasi frame randat, urmatorul frame afisat continand urmatorul frame randat... samd. Acest fenomen, cuplat cu variatia de moment a FPS-urilor randate, cauzeaza o sacadare incredibil de enervanta pentru unii jucatori (ma includ aici si pe mine). Vsync sux big time! Prefer oricand tearing-ul la 40 FPS decat un frame-cap de 30 FPS cu sacadari nenaturale cauzate de Vsync.
 
...prin urmare, scazi calitatea randării şi/sau rezoluţia, dacă nu te ţine placa video.
V-Sync sux dacă i-l înfigi pe gât sistemului la orice joc fără să verifici dacă are într-adevăr utilitate. Altfel rulz.
Dacă vrei neapărat să vezi the pretty, ajungi să sacrifici ceva pe o parte sau ailaltă. Pretty cu tearing, mai puţin pretty cu stable framerate şi V-Sync... la alegere :smile:
 
Băi, nu aici, avem treabă cu Starcraft! :biggrin:

Spoiler:

Aşa, cică am reînceput jocu' pe normal, şi de data asta o să aleg invers. Ce m-am mai ofticat la misiunea cu infectaţii, mi-a luat cam juma' de oră să-i "extermin". Da' mi-a trecut repede când am văzut interlude-u' de după. :biggrin:
Cam la fel şi la misiunea cu gazele lu' Tosh, dar bănuiesc că Marines + Goliaths n-a fost tactica oprimă.
 
Eu am folosit Marines + Medics cam peste tot. În grupuri decente, rezolvă aproape orice situație, iar în buncăre upgradate, sînt buni și defensiv. Și au micromanagement redus. De obicei îi combin cu cîteva tancuri pentru distrus clădirile mai repede, sau Goliaths dacă mă bat cu zburătoare mai mari.
 
Mi se pare exagerat sincer, de fapt faci harta pentru comunitate, aici incluzând 3/4 din internet, nu doar să te uiți la ea. Evident dacă trântești o hartă cu penisez pă ea, va fi scoasă de blizz. Dar nu cred că-s atât de stricți încât să scoată o hartă bine gândită.

Cut the crap, suntem în 2010 și oricine are acces la internet. Teoria conspirației ftw. Este și logic să își păstreze controlul asupra content-ului creat de ei. Citește EULA, vei fi surprins să afli că de fapt tu cumperi dreptul de a juca jocul, nu jocul în sine. Un simplu motiv pentru asta e că nu ai avea bani să plătești o echipă de dezvoltatori care să muncească 2 ani de zile non-stop să-ți facă ție Starcraft Țâșpe.
 
Vanadium Plating, Orbital Depots, Automated Refinery, Raven, Orbital Strike; Fortified Bunker, Perdition Turret, Predator, Cellular Reactor, iar pentru ultimul Zerg n-am avut destule puncte. :goofy:
 
Mi se pare exagerat sincer, de fapt faci harta pentru comunitate, aici incluzând 3/4 din internet, nu doar să te uiți la ea. Evident dacă trântești o hartă cu penisez pă ea, va fi scoasă de blizz. Dar nu cred că-s atât de stricți încât să scoată o hartă bine gândită.

Cut the crap, suntem în 2010 și oricine are acces la internet. Teoria conspirației ftw. Este și logic să își păstreze controlul asupra content-ului creat de ei. Citește EULA, vei fi surprins să afli că de fapt tu cumperi dreptul de a juca jocul, nu jocul în sine. Un simplu motiv pentru asta e că nu ai avea bani să plătești o echipă de dezvoltatori care să muncească 2 ani de zile non-stop să-ți facă ție Starcraft Țâșpe.

Relaxeaza-te Neo, nu intentionez sa fac o revolutie anti Activision-Blizzard, la ultima parte a postului am uitat sa pun un zambaret.
Totusi mi se pare cam ciudat sa consideri clientul vinovat din principiu si sa ceri verificare nonstop si pt single player.

Nu am cum sa citesc EULA, nu am cumparat si nici nu intentionez sa joc Starcraft 2 din trei motive:

1-Conditii aberante In EULA Blizzard din Diablo 2 (partea cu interzicerea folosirii de ISO-uri chiar daca ai jocul perfect legal).

2-Am jucat acum mult timp Starcraft si desi e un joc bunicel totusi nu e tocmai pe gustul meu (stii vorba 1000 de oameni, 1000 de gusturi).

3-Linux user.

Am ales sa votez cu portofelul.
 
M-ai înțeles greșit. Toată lumea urlă după democrație de parcă cineva a băgat cuiva pumnul în gură :smile:

După cum ai votat tu cu portofelul, sunt sigur că poate oricine să facă la fel, că doar nu e obligat să se gioace. Ceea ce vreau să subliniez este "produsul nostru = regulile noastre", ceea ce mi se pare foarte corect. Restul e can-can :biggrin:
 
Speak for yourself. :biggrin: Eu deocamdată am dat cu mucii-'n fasole după faza asta:
Aşa, cică am reînceput jocu' pe normal, şi de data asta o să aleg invers.
Adică pt. ultima misiune am ales să scap de zburători. Mistake. :capu: Cel puţin, invers mi s-a părut de ţ-şpe ori mai uşor.
 
Back
Top