Site-uri mijto

What?! Pagina aia e scrisa in intregime in HTML. Nici macar CSS nu prea foloseste. Cum adica "Reported Attack Site"?
 
Adică domeniul e înregistrat într-o bază de date centrală cu „bad sites”, iar noua versiune de Firefox verifică acest lucru (aşa cum face şi Internet Explorer pentru a detecta site-urile de phishing).
 
E o problemă generalizată, eu zic să-l dezinstalaţi şi să treceţi pe Opera. :tongue:
 
Mda, cica e "malicios" asa ca nu ma pot bucura de site-ul ala mijto. Sigur, as putea incerca si cu IE, probabil ar merge, dar mai bine nu. :biggrin:
 
Cu Opera merge bine și nu îmi linge nici un câine ecranul (sau altă formă de manifestare de evil application). Încă :biggrin:
 
Imi faceam griji, "inca unii care cica de grija mea imi pot loga toate site-urile vizitate". M-am linistit, e tot Google, el stie deja tot ce vrea:

http://safebrowsing.clients.google....zsgmKDk6RhGI4uOGui82kpM1Lkp-q4naS6M9s7dGCqQ==

POST /safebrowsing/gethash?client=navclient-auto-ffox&appver=3.0&pver=2.1&wrkey=AKEgNiuSpUfDsTucuQjJdD1-rlJqVMFb99dBNAtyeC0wrAfNQXNtgyKzsgmKDk6RhGI4uOGui82kpM1Lkp-q4naS6M9s7dGCqQ== HTTP/1.1
Host: safebrowsing.clients.google.com
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: en-us,en;q=0.5
Accept-Encoding: gzip,deflate
Accept-Charset: ISO-8859-1,utf-8;q=0.7,*;q=0.7
Keep-Alive: 300
Connection: keep-alive
Content-Length: 25
Content-Type: text/plain

Nu e Google Toolbar pentru FF, e integrat in FireFox.
 
3.97 per total. Zero absolut nu am reușit, dar la right angle și bisectoare scot constant sub 2, deseori sub 1. Nu îmi ies centrul triunghiului și paralelogramul.
 
Your inaccuracy by category:

Parallelogram 1.4 2.2 2.0
Midpoint 4.5 1.0 2.2
Bisect angle 0.1 2.0 1.0
Triangle center 2.4 5.6 4.3
Circle center 3.2 1.4 1.0
Right angle 1.5 0.9 3.5
Convergence 3.2 3.2 3.0

Average error: 2.36 (lower is better)
:biggrin:
 
Your inaccuracy by category:

Parallelogram 4.5 ---- ----
Midpoint 1.0 ---- ----
Bisect angle 0.4 ---- ----
Triangle center 3.4 ---- ----
Circle center 1.4 ---- ----
Right angle 0.0 ---- ----
Convergence 3.0 ---- ----

Average error: 1.96 (lower is better)
 
Dacă scazi rezoluţia ecranului e mai uşor, că vezi mai bine paralelele şi centrele din aproximările pe pixeli.
 
Am reusit cateva zerouri, cateva mici, cateva mari, cateva din plictiseala si iesit o medie prea mare ca sa o pun aci. :biggrin:
 
......... Cred că zero apara ca şi loviturile direct în groapă la golf. :hihi:

Ei bine, la mine s-a putut.
Chiar dacă nu am nişte scoruri de lăudat, cred că merită postat un scor de 0,0 la una din secţiuni. Ataşez foto pentru confirmare.
Voi mai îcercerca până obţin nişte rezultate mai bune!
Good luck everybody!!!:tongue:
 

Attachments

  • scor.JPG
    scor.JPG
    113.9 KB · Views: 42
Back
Top