Sistem socket A ieftin

Status
Not open for further replies.

wirespot

Membru Senior
Dacă tot am descoperit următorul animal în debara îl vînd în sclavie, să producă bani de-un upgrade:

* mobo MSI K7T266 Pro (specificaţii); 2xUSB, 2xPS2, serial, paralel, audio stereo integrat
* Duron la 1.2 GHz + cooler (Titan Cu5TB)
* 512 MB de RAM DDR1 (2x256)
* carcasă mini-tower (33x21x42), din aia cu sursa "împăturită" peste placa de bază; 9cm între placă şi sursă
* placă video (Winfast GF2 MX)
* placă de reţea (10/100)
* DVD/RW
* floppy-disk

Atenţie, în caz că n-aţi observat, nu include HDD şi sursă.

Placa de bază are 1 slot de RAM buşit (din 3) şi un slot de IDE buşit (din 2) dar includ la pachet şi o placă de extensie IDE pe PCI în compensaţie.

125 de lei pentru toată cămila.
 
Last edited:
Am reuşit să completez sistemul, cu un hard Seagate de 20GB şi sursă Hiper Power HPU-3S350.

Preţul devine 150 de lei.

În mod normal l-aş dona pentru că se pretează perfect, dar încerc să mai recuperez nişte bani după nişte upgrade-uri recente. :frown: Dar dacă îl achiziţionaţi pentru un scop nobil pot face o reducere suplimentară.
 
Cel mai probabil se va adăuga şi un CRT de 17" Iiyama la pachet săptămîna viitoare. În schimb a rămas fără placă de reţea (i-am confiscat-o că mi-a trebuit).

Am instalat Xubuntu 9.10 pe el şi merge foarte frumos, ca fapt divers, deci dacă i se pune o placă de reţea e gata de treabă.

Orientativ 150 de lei, reducere cui doreşte, sau donaţie dacă găsiţi pe cineva care are nevoie de un ajutor în acest sens (copii, bătrîni, femei cu copii în braţe etc.) Eu am încercat dar am găsit doar în provincie şi era prea complicat.
 
Se adaugă monitor CRT 17" Iiyama.

Preţ: 100 lei sau donaţie, cu condiţie doar să rezolvaţi cu transportul.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top