1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sfaturi imbunatire site

Discussion in 'Comunicații' started by Foxter, Mar 22, 2012.

1. Foxter

Foxter Membru Senior

Un amic are un site si si m-a rugat sa imi spun parerea despre el.

M-a intrebat cum sa fac sa fie mai ok prima pagina adica ce text sa puna/scoata/modifice.

E prea mult text? Primele 3 randuri ar trebui schimbate cu ceva mai clar? Aveti alte idei ?

Ce a observat el:
    Are multi vizitatori care dupa prima pagina pleaca. Aici e problema. Cei ce ajung la screenshots nu pleaca.

Situl lui este: http://www.bringfocus.net/index.php

Multumesc anticipat.

2. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Feedback: citind prima pagina nu m-am prins despre ce e vorba. E ceva cu un soft care te ajuta sa petreci timpul cu "beloved ones". Asta o fi un selling point pentru soft, dar e important sa spuna din prima propozitie ce naiba face.

3. _~_

_~_ Membru

Comic Sans? Wtf?

4. Neo

Neo Motan agresif

They see him trollin', they hatin' :hihi:

Acum serios, sunt perfect de acord cu Adi. Plus că trebuie să suferi grav de ADHD dacă nu te poți concentra la ceva și ai nevoie de un software care să-ți împartă timpul în minuțele cu iluzia de a te face eficient.

5. SCViper

SCViper Membru Senior

Prima pagina ma baga instant in confuzie, sunt doua "biletele" care arata aproape identic si tot ce vreau sa fac e sa le compar... it removes my focus!

6. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

My Chi is mad focused brah.
    Din perspectiva unui QA, site-ul ala are nevoie de ceva mai mult de 2 minute cat am dat eu clickuri prin el. Probleme reperate rapid:
    1: "Bring Focus cu fundal albastru tre sa fie link catre homepage. Asa e de obicei la majoritatea site-urilor.
    2: Linkurile de Screenshots si Video nu au butoane de back. Tre sa te duci cu mouse-ul tumna-n varfu browserului sa dai back. Eu m-am prins abia dupa cateva minute ce face bucatica aia pe care ai scris tu Program. Scapa de ea ca nu cred s-o foloseasca cineva.
    3: Ai o groaza de spatiu liber in site, pe care ai pus un background complet neinteresant. Fa ceva cu el sau scapa de el.
    4: Structura site-ului nu e constanta de la pagina la pagina. Layoutul se schimba intre pagina de overview si pagina de Download de exemplu.
    5: Linkul de Download duce catre un program numit "Setup.exe". Poate ai vrea sa-l denumesti mai sugestiv, gen "BringFocusVersion1_21.exe"
    6: Textul din formularul de feedback e asa de mic... Fa-l mai interesant daca chiar vrei ca oamenii sa-si ia timp sa-ti explice ce cred ei ca s-ar putea face mai bine cu softul tau.

Umm.. Din perspectiva de troll, super site frate, mai fa unu si o sa ai o pereche, poate se inmultesc intre ele.

7. Foxter

Foxter Membru Senior

Multumesc tuturor pt sugestii. I-am dat amicului un link la threadul nostru.