Resoftare TV

Foxter

Membru Senior
Pana sa ii zic amicului de solutie a fost cu televizorul in service si pe fisa de iesire scria software update. A mai fost necesar un reset legat de cardul RDS dar dupa, totul merge bine.
 
La tv-ul meu LG există firmware mai nou, dar nu îl pot instala - nu vrea și pace. Incremental de la o versiune la alta până la cea curentă nu pot iar, fiindcă doar ultima versiune e disponibilă. Trebuie să merg la un service. Unde a fost amicul tău, cât a costat și cât a durat?
 
La tv-ul meu LG există firmware mai nou, dar nu îl pot instala - nu vrea și pace. Incremental de la o versiune la alta până la cea curentă nu pot iar, fiindcă doar ultima versiune e disponibilă. Trebuie să merg la un service. Unde a fost amicul tău, cât a costat și cât a durat?

Il intreb si revin cu raspunsul.
 
Am rezolvat și eu prin niște săpături pe net: activând modul avansat de firmware upgrade nu a mai comentat despre invaliditatea fișierului și a aplicat ultimul firmware de pe stick. Sunt nedumerit că nu văd nimic diferit :biggrin:
 
E bine ca mai vezi ceva. La LG-ul meu am firmware 4.0, raportat de televizor, din 2010 si varianta cea mai noua pe site e 3.2x din 2011. Am pus fisierul pe stick si zice ca e o varianta mai veche decat cea curenta si ca nu are rost sa fac downgrade. Cred ca e beat.
 
Back
Top