Recomandare restaurant(e) în București

whiskas

Chronic suicidal
Olá,

Cer ajutor înțelepciuni colective în a recomanda un restaurat (sau bistro, sau cafenea cu mîncarea) care să fie foarte mișto.

Acest mișto e foarte complicat de definit, da' încerc:
  • să nu fie fancy (adică nu neapărat cu ținută obligatorie, steluțe Michelin sau mai știu eu ce)
  • atmosferă intimă
  • cozy (din lipsă de cuvînt în română)
  • mîncarea cel puțin bun
  • servirea să tindă spre impecabil
  • să nu coste două averi (adică aș zice vreo 500 RON pentru două persoane)
  • n-am preferințe pentru specificul de mîncare (da' dacă se poate să nu fie italienesc, cu atît mai bine)
Mulțumesc! :smile:
 
Mulțumesc tuturor pentru recomandări. Barrio arată bine (cel puțin la meniuri). Rosettya pare să nu mai fi actualizat situl din 2013.

Adrian, știu 18 lounge, nu e ce caut.

maxu, nu, dar e o ocazie specială.

Dacă mai sînt și alte sugestii, săr'mîna. Reiterez umpic: intim și cozy. Mulțumesc!
 
http://www.redangus.ro
Nu pot sa garantez pentru partea de "să nu coste două averi (adică aș zice vreo 500 RON pentru două persoane)", dar as zice ca se inscrie foarte bine in restul conditiilor, cel putin dupa standardul meu.
 
Mă, Red Angus ăsta pare mișto (și sînt fan fripturi), problema e decorul care rimează cu ce-mi doresc eu pentru seara aia.

Mai aveți? Sugestii, adică? :wink:
 
Am fost la ăsta. Interesantă mîncarea și atmosfera, da' parcă nu mi-au prea plăcut chelnerii. Aș mai merge, da' n-ar fi neapărat prima alegere. Deși a fost bună mîncarea.
 
Back
Top