Raspberry Pi

LNT

Meşter Strică-Tot
Sugar daddy
Va puteti juca si pe windows, instalati docker si Portainer si e acelasi lucru, ba chiar merg mai reped download-ul si crearea imaginilor care apoi se pot folosi pe rpi ( de fapt nu cred ca merg, trebuie imagini de arm in loc de x86). Bine, Portainer e pentru lenesii ce vor sa dea clici in loc sa bata in tastatura. :tongue:

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Docker pe windows e pentru masochiști. Cât timp merge totul perfect, merge totul perfect, dar dacă se bușește ceva nu te mai rezolvă decât dezinstalat tot și instalat o mașină virtuală cu linux și docker înăuntru :smile:. Lucrurile se împut de obicei când se face un update major de windows.

LNT

Meşter Strică-Tot
Sugar daddy
Pentru chestii serioase nu merge rulat local dar poti face imagini pentru a fi rulate pe alt sistem, cloud etc. Insa pentru incercat marea cu degetul merge destul de ok. Cu limitarile lui, de exemplu eu n-am reusit sa mapez un folder local in container, nu da eroare dar pur si simplu nu vede nimic. Nu s-a plans de permisiuni cum am vazut la altii dar nici nu merge.

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
Nu dai o lista cu ce filtre/liste ti-ai pus in pihole?

LE: Cu listele default nu ma impresioneaza. Plugin-ul uMatrix mi se pare de departe mai bun, desi uneori necesita ajustari la prima vizita pe site-uri noi.

Last edited:

Marius '95

Membru Senior
Sugar daddy
Mda.
O lista cu retelele sociale are cineva? Multumesc anticipat. Eu am cautat juma' de ora, dar cred ca e o conspiratie a motoarelor de cautare sa nu dea astfel de rezultate.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Am primit cado de ziua mea una bucată rPi 4GB. Acum dacă trebe, trebe :biggrin:

Azi pun de-un docker thingie thing să vedem. Chiar sunt curios.

Top Bottom